Iki š. m. rugsėjo 21 d. VDA bendruomenei suteikta laikina prieiga prie kultūros istorijos pirminių šaltinių AM Digital (Sage) duomenų bazių. Pirminiai šaltiniai yra istorinių įvykių liudininkų sukurti dokumentai ir daiktai (žr. plačiau). Akademinei veiklai skirti suskaitmeninti aukštos raiškos dokumentai yra atrinkti iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), Didžiosios Britanijos, Australijos ir kitų šalių atminties ir mokslinių tyrimų institucijų. Šaltinių istorinį kontekstą atskleidžia interaktyvūs žemėlapiai, virtualios parodos, chronologinės juostos, tyrėjų  komentarai (esė, vaizdo ir garso įrašai bei kt.). Informacijos paieška vyksta ne tik spausdintinių ir rankraštinių dokumentų aprašymuose, bet ir jų tekstuose.

Prieinamos duomenų bazės (nuotolinė prieiga):

AM Research Methods – humanitarinių ir socialinių mokslų pirminių šaltinių tyrimų metodikos duomenų bazė, parengta bendradarbiaujant su akademine leidykla Sage. Pateikiami atvejų tyrimai, specialistų esė ir darbo su pirminiais šaltiniais instrukcijos. Videopristatymas.


Interwar Culture – tarpukario (1919–1939 m.) periodiniai leidiniai mados, interjero, kultūros ir visuomenės aktualijų tematika. Pažymėtini populiarieji žurnalai: Voici la Mode: Art, Goût, BeautéIdeal HomeFeminaThe Strand MagazineVideopristatymas.


Leisure, Travel and Mass Culture: The History of Tourism – XIX–XXI a. žymiausių pasaulio turizmo agentūrų istorijos šaltiniai (dokumentaiinteraktyvus žemėlapisfilmai ir kt.). Galimybė atsirinkti istorinio, religinio ir kultūros turizmo tematikos dokumentus. Videopristatymas.


World's Fairs: A Global History of Expositions – dviejų šimtų žymiausių pasaulio parodų istorijos XIX–XXI a. dokumentai architektūros, dizaino, komunikacijos ir antropologijos tyrimams. Pateikta gausi medžiaga (dokumentaitrimačiai vaizdaiinteraktyvūs planai; pokalbių su dalyviais garso įrašai ir kt.). Parodų tematika: menai ir architektūra, mada, vizualinė kultūra bei kitos. Videopristatymas.


Prieigos būdai:

1. Iš VDA kompiuterių tinklo – laisva prieiga.
2. Nuotolinė prieiga per EZproxy skiltyje Testuojamos duomenų bazės.


Rekomenduojama naudoti tik MS Edge arba Firefox interneto naršykles. Laikinos prieigos metu galima tik peržiūrėti duomenų bazių turinį, t. y., nėra galimybės atsisiųsti.

Atsiliepimus ir klausimus maloniai prašome rašyti el. paštu vaida.jankauskaite@vda.lt.

Primename, kad daugiau elektroninių šaltinių galite rasti prenumeruojamosetestuojamose ir atviros prieigos duomenų bazėse.