Vilniaus dailės akademijos biblioteką 2022 m. gegužės 16 d. pasiekė Goethe’s instituto Lietuvoje dovana – 38 vertingos knygos apie šiuolaikinę dailę, kultūrą, aktualius meno procesus Europoje. Dovanotus leidinius Institutas gavo iš Frankfurto knygų mugės (Frankfurter Buchmesse). Leidiniai buvo eksponuojami ir šių metų Vilniaus knygų mugėje. Tai jau ne pirmas kartas, kai Institutas dovanoja knygas meno tematika Vilniaus dailės akademijos bibliotekai. Džiaugiamės dėmesiu bibliotekai ir studentams, kurie galimai pirmą kartą galės išsamiau susipažinti su ypatingai vertingomis knygomis apie Kaselio bienalę, pavadintą „Documenta“, vykstančią Vokietijoje kas penkerius metus ir vis dar užimančias svarbią vietą šiuolaikinio meno erdvėje.

Goethe’s institutas – tai Vokietijos Federacinės Respublikos kultūros institutas, veikiantis daugelyje pasaulio šalių, skatinantis vokiečių kalbos mokymąsi užsienyje ir puoselėjantis tarptautinį kultūrinį bendradarbiavimą. Vilniaus Goethe´s institutas įkurtas 1998 m. Jame nėra bibliotekos ir informacijos centro, tačiau šias funkcijas atlieka „Vokiškų leidinių bibliotekos“ Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, įsikūrusios Vilniaus universiteto bibliotekoje bei Kauno bei Klaipėdos apskričių viešosiose bibliotekose. Vilniaus dailės akademijos bibliotekai Instituto dovanotos knygos taip pat suteiks skaitytojams informacijos apie Vokietiją, jos kultūrą, meną, ar visuomeninį gyvenimą. Visos dovanotos knygos paženklintos specialiu Goethe’s instituto lipduku – knygos ženklu.

Bibliotekos skaitytojai su knygomis galės susipažinti netrukus, kai bus atlikti visi katalogavimo darbai bibliotekos informacinėse sistemose.