2021 m. spalio mėn. pabaigoje Vilniaus dailės akademijos biblioteką pasiekė meno kolekcininkės, aktorės Danutės Krištopaitytės-Mallart šiuolaikinio meno aukcionų katalogų dovana iš Briuselio (Belgija). D. Krištopaitytė-Mallart, lietuvių aktorė, vaidinusi tokiuose filmuose kaip „Velnio nuotaka“, „Herkus Mantas“, „Tas prakeiktas nuolankumas“, „Jaunoji“, „Smokas ir Mažylis“. Emigravusi į Paryžių sukūrė vaidmenis keliuose Prancūzijos televizijos filmuose: „Žalioji brigada“, „Paskutinės penkios minutės“, „Jaunamartė“.

Dovanotą kolekciją sudaro 180 vnt. garsių aukcionų, tokių kaip Sotheby‘s, Christie‘s, Phillips, Piasa ir kt. katalogai nuo 2004 metų iki pat naujausių 2021 metų rudens leidinių. „Sotheby’s“ ar „Christie’s aukcionai tiesiog klesti. Tai naujas fenomenas. Žmonės mažiau investuoja į nekilnojamąjį turtą, vengia bankų. Žmogus, kuris nieko nesupranta apie meną, perka kūrėjo pavardę. Tas, kuris meną išmano, perka kūrinį. O šedevrų kasdien juk nesukursi“, – 2014 m. interviu Lietuvos rytui  teigė D. Krištopaitytė-Mallart. Vilniaus dailės akademijos studentams meno kolekcininkės dovana suteikia puikią progą susipažinti su meno kūriniais, kurie sukasi lyg ruletė aukcionų erdvėse. Kataloguose pateikiami išsamūs ir profesionalūs meno kūrinių aprašymai. Kolekcininkės pageidavimu pora dėžių su katalogais perdavėme Kauno Art Deco muziejui.

Kolekcijos dovanojimu, supakavimu, transportavimu rūpinosi kultūros, audiovizualinių reikalų ir autorių teisių atašė Lietuvos Respublikos nuolatinėje atstovybėje ES Vida Gražienė kartu su kitais kolegomis diplomatais. Taip pat esame dėkingi Vilniaus dailės akademijos alumnei, menotyrininkei dr. Gintautei Žemaitytei už pagalbą ir tarpininkavimą.

Laukia kruopštus katalogų aprašymo darbas ir pristatymas Vilniaus dailės akademijos bendruomenei 2022 metais.