• Naujienlaiškis
 • The Production of Intimacies

  Information in English

  „Intymumo kūrimas“ / „The Production of Intimacies“

  Kažkas atsitiko XVIII amžiuje. Menininkai palaipsniui nukreipė dėmesį nuo istorinių ir mitologinių scenų ir atsisusuko į privatumo ir intymumo sritį.  Kaip atrodo nuotaikų ir emocijų išraiška mene? Kaip išreikšti intymumą tarp žmonių?
  Intymumo koncepcija - jautrus santykis tarp žmonių, vietų, erdvių ar daiktų, pojūčių - yra nuolatiniame kitime ir tai taip pat pasakytina apie meną. XVIII amžiuje, menininkai pradeda vaizduoti intymumą portretuose su savo šeimomis. XIX amžiuje, jie įtraukia stebėtojus į kitų gyvenimus, vaizduodami interjero ir kasdienias scenas. XX amžiaus pradžioje atsiranda eksperimentinis modernus menas, šiuo metu menininkai siekia sukurti intymius ryšius tarp meno ir stebėtojų.

  Dr. Mikkel Bogh - Danijos nacionalinės galerijos (SMK) direktorius nuo 2014 metų. Menotyrininkas, kuratorius ir meno istorikas, dr. Bogh buvęs Danijos karališkosios dailės akademijos, Vizualiųjų menų mokyklos rektorius. Iki 2005 m dėstė Aaerhus universitete ir Kopenhagos universiteto  kultūros ir meno katedroje. Baigęs Kopenhagos universitetą, jo mokslo publikacijų temų, susijusios su Vakarų kultūra ir menu nuo VII amžiaus iki dabar. Jis neseniai kuravo parodą "Closer - Intimacies in Art 1730-1930" SMK, lydimą knygos ilgumo esė tuo pačiu pavadinimu.

  „Theoretical Seminar & Critical Meeting“ vyks gegužės 12-13 d., 13.00-18.00 val. Malūnų g. 3, 102 aud., Vilnius.

  Renginys atviras. Anglų kalba. Moderatorius, prof. Henrik B. Andersen.


  Theoretical seminars – tai paskaitos, kurias kviečiami skaityti dėstytojai, kuratoriai bei menininkai iš užsienio;

  Critical meetings – tai studentų kūrybinės veiklos prezentacijos (galima kartu su darbo vadovu) ir kūrinių aptarimas su kviestiniais svečiais iš užsienio bei susitikimų dalyviais.

  Plačiau