• Naujienlaiškis
 • Atviroji dailės, dizaino ir architektūros mokykla

  Paruošiamieji kursai : Inovatyvūs ir tradiciniai tekstilės meno ir dizaino kūrimo metodai
   


  Dėstytojas

  Koordinuojantis dėstytojas doc. Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė
  severija.kriauneviciene@vda.lt


  Vieta ir laikas

  Kursai vyks šeštadieniais 11.00 – 13.30 val. Malūnų g. 5 (Naujieji rūmai) Tekstilės  katedroje, 302 arba 307 auditorijoje.


  Programos tikslai ir numatomi gebėjimai

  Paruošiamųjų kursų programos tikslas – supažindinti su Tekstilės meno ir dizaino programa, profesinėmis karjeros galimybėmis bei padėti parengti kūrybinių darbų aplanką, reikalingą stojant į VDA. Baigę programą, įgis teorinių žinių apie tekstilės meno ir dizaino kontekstą, apie tekstilės medžiagų ir pluoštų savybes, praktinių gebėjimų komponuoti ir derinti audinių raštus ir paviršius, patirties dirbant su marginimo, siuvimo, nėrimo, mezgimo ar kitomis technologijomis.


  Anotacija

  Kurso metu teoriškai supažindinama su Tekstilės meno ir dizaino programos turiniu, kuris orientuotas į individualią tekstilės medžiagų ir technologijų raišką šiuolaikiniame meno ir dizaino kontekste. Aptariamos profesinės karjeros galimybės, kurti tekstilės meną, vystyti individualų verslą aprangos arba interjero dizaino kontekste ar įsilieti į edukacijos, pramogų ir poilsio sektoriaus veiklas. Supratimas apie specialybę taip pat įgyjamas, pasitelkiant tradicinių ir išmaniųjų tekstilės medžiagų ir pluoštų empirinius bandymus, praktiškai prisiliečiant prie unikalių audinių kūrimo strategijų ir technologijų. Paruošiamųjų kursų metu vykstančiose kūrybinėse dirbtuvėse suteikiama galimybė sukaupti ir pasirengti kūrybinių darbų aplanką (portfolio), reikalingą stojamiesiems egzaminams VDA.


  Temos:

  1.  „Tekstilinis mąstymas“ kultūros, meno, dizaino ir technologijų lauke. Kūrybinės dirbtuvės: inovatyvių (išmaniųjų) technologijų raiška - eksperimentai su kintančios tekstilės pluoštais. (Dėst. Eglė Ganda Bogdanienė)
  2.  Audinių raštų kūrimas. Kūrybinės dirbtuvės: audinių raštų komponavimo dirbtuvės. (Dėst. Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė)
  3. Tvarus, gamtą tausojantis  tekstilės menas ir dizainas. Kūrybinės dirbtuvės: natūralių pluoštų ir audinių marginimas augaliniais dažais. (Dėst. Raminta Beržanskytė)
  4. Audinių derinimas. Kūrybinės dirbtuvės: tekstilės koliažas - komponavimo plokštumoje pagrindai. (Dėst. Danutė Jonkaitytė, Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė)
  5. Tekstilės pluoštai ir medžiagos. Kūrybinės dirbtuvės: empirinis medžiagų savybių tyrimas. (Dėst. Vladas Daškevičius)
  6. Perdirbimo metodai tekstilės meno ir dizaino kontekste. Kūrybinės dirbtuvės: Tekstilė - kaip jungianti priemonė. (Dėst. Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė)
  7. Tekstilės dizainas dabar ir ateityje. Kūrybinės dirbtuvės: nuo idėjos iki verslo modelio. (Dėst. Rūta Būtėnaitė)
  8. Kūrybinių dirbtuvių rezultatų ir savarankiškų kūrybinių darbų aplanko (portfolio) paruošimas stojamiesiems egzaminams. (Dėst. Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė)

  Jeigu susidomėjote, užpildykite registracijos formą  http://www.vda.lt/lt/addam/vilnius/registracijos-forma
  arba rašykite  renata.dapkiene@vda.lt