Atviroji dailės, dizaino ir architektūros mokykla

Kūrybinės ir edukacinės grafikos dirbtuvės

Vilniaus dailės akademijos grafikos meno laboratorija atveria duris šeimoms ir kviečia šeštadienio popietes praleisti kūrybiškai! Visi drauge susipažinsime ir išbandysime monotipijos, ksilografijos (lino raižinio), giliaspaudės (sausos adatos ir minkšto lako technikas), o kūrinius spausime tikromis grafikos staklėmis – visai naujomis ir gamintomis daugiau nei prieš 200 metų. Tomis pačiomis, prie kurių dirbo ir kūrė žymiausi Lietuvos menininkai dar studijuodami Vilniaus dailės akademijoje. Kartu ananlizuosime aplinką, kursime atvirlaiškius draugams, autoportretus, dizainus maišeliams! Užsiėmimų metu piešti mokės visi, nes blogų piešinių nebūna, o jei galvojate priešingai, gal tiesiog pamiršote pasukti popieriaus lapą?.. Mėgausimės procesu ir švęsime kūrybą, mokysimės nebijoti, drąsiai reikšti ir atrasti save. O pertraukų metu, skaniai dažuotomis rankomis, dalinsimės įspūdžiais prie arbatos ar sulčių su sausainiais.

            Užsiėmimus ves menininkė Marija Sučilaitė – neseniai baigusi VDA grafikos studijas, rudenį stažavusis Amsterdamo grafikos studijoje, Olandijoje. Mylinti gamtą, tyrinėjanti Islandiją ir Lietuvos pelkynus.

            Grafikos laboratorija įsikūrusi Vilniaus dailės akademijos Naujuosiuose rūmuose šalia Bernardinų sodo, tad esant geriems orams eisime ieškoti įkvėpimų gamtoje, tyrinėsime ir naujai atrasime mus supančią aplinką. Laboratorija yra pirmame aukšte, dideliais langais, tad jei mažasis šeimos narys nenuvaldomai užsinorės palakstyti lauke – tėvai savo atžalas akies krašteliu galės stebėti (už sveikatą ir saugumą atsako tėvai ar globėjai).

            Du mėnesius truksiančios  šeštadieninės dirbtuvės – puikus laikas tėvams ir vaikams drauge ieškoti, patirti ir skleistis! Galbūt atrasite neeilinį vaiko ar savo talentą, o laikant rankose savo kurtus darbus taps drąsu pasakyti garsiai – visada apie tai svajojau!

            Jei domiesi menais, bet neturi šeimyninės kompanijos, slapčia planuoji studijuoti Akademijoje ir nori sukaupti savo kūrybinių darbų aplanką būsimiems stojamiesiems – parašyk, turėtume tilpti visi.

Esant poreikiui užsiėmimai gali būti vedami ir anglų kalba.

            Užsiėmimų programa kūrybiška, lanksti, užduotys adaptuojamos pagal amžiaus grupes ir gebėjimus, tad kiekvienas čia jausis vertingas bei galintis kurti. O pirmas susitikimas nemokamas!


Vieta ir laikas

Užsiėmimai vyks šeštadieniais nuo 10.00 iki 13.00 val. Malūnų g. 5, Grafikos katedros laboratorijoje, VDA

Kaina Vienas kartas

Visas kursas
(9 susitikimai)

1 asm. 20 Eur 180 Eur
2 asm. 35 Eur 280 Eur
3 asm. 50 Eur 375 Eur
4 asm. 65 Eur 490 Eur

Vaikams iki 6 metų – nemokamai!

Numatomos papildomos išlaidos, priklausomai nuo pasirinktų medžiagų (popierius, raižymo įrankiai, tekstilės gaminiai, kt.) - apie 25 eurus.