• Naujienlaiškis
 • Spalio 27 d. 19 val. galerijoje „5 Malūnai“ atidaroma šiuolaikinio kūrėjo iš Lenkijos Tonda Kinoko personalinė paroda „Chaos or Utopia42“

  Parodoje pristatomas transmedialus meno projektas – pusiau rimto, pusiau juoko forma sugeneruotas autoriaus žvilgsnis į mūsų visos Žmonijos pasiekimus ir laimėjimus, tai nuoroda į kryptis, kur galėtume visi judėti, jeigu atsisakytume savo ydų, negalių ir trūkumų, apie kuriuos filosofuojame nuo pačių priešaušrių.

  Šis projektas pasižymi beribe saviraiškos laisve, išreiškiamą per vaizdines kalbos formas: plakatus, grafiką, video projekcijas ir kitas eksperimentinio pobūdžio medijas, kuriomis pozityviausiai apmąstomas mokslinis neurotizmas per mokslinių sistemų prizmę: nuorodos į kosmologines ir fizines konstantas, o, taipogi ir, fiziologinius ir socialinius klausimus, kylančius žmogaus būtybei.

  Projektas Utopija 42 kiekvienu atskiru savo komponentu sukuria simbolines ir metaforiškas nuorodas į mokslo pasiekimus, literatūros ir vizualaus meno kūrinius, kuriuose autoriai pabrėžia disonansą tarp žmogaus veiklos ir jo siekių. Šie siekiai, būdami  labai prasmingais, realybėje yra utopiniai ir dažnai tampa tiesiogiai sąmoningumo ribas peržengiančiomis vaizduotės projekcijomis.

  Kartu, pats skaičius 42, įtrauktas į projekto pavadinimą, nurodo skaitmens grožį ir svarbą, vertinamą matematikų. Tai Stormerio skaičius, Katalonų skaičius, kuris priklauso Harshad skaičių rinkiniui (nuo žodžio „harsad“, iš sanskrito kalboje reiškiantį „didelį džiaugsmą“), bet taip pat yra ir „Galutinis atsakymas“ skirtas „Svarbiausiam gyvenimo, visatos ir visko klausimui“ iš „Douglas Adams radijo laidų serijos“ Keliautojo kosmostopu vadovas po galaktiką“.

  Fikcinis projekto iniciatorius ir vadovas – kapitonas Tonda Kinoko, erdvėlaivio pilotas, edukatorius ir puikus organizatorius. Charizmatiška persona su romantiška siela, bet labai ištikimas mokslo racionalumui. Tonda iš čekų kalbos reiškia “Antek”, Kinoko – iš japonų – grybukas.


  Tonda Kinoko (Antoni Grzybek, gimė 1971 m.) yra fotografas, vizualinis didžėjus, grafikos dizaineris, menininkas. Dirba Warmia ir Mazury universitete, Olštyne, Lenkijoje, dėsto naujųjų medijų estetiką ir eksperimentinę animaciją. Tonda Kinoko įgijo daktaro laipsnį 2015 metais, Varšuvoje. Menininkas yra pristatęs daugiau nei 70 individualių ir grupinių parodų, performansų, meninių akcijų Lenkijoje ir svetur. Yra „Art & Buisness“ žurnalo ir keletos Olštyno vizualaus meno bienalių laureatas. Kūrinių yra įsigijusios viešos kolekcijos. Tonda Kinoko nuolatos bendradarbiauja su dramos teatrais, didžėjais ir drauge kuria bendrus projektus.

  Nuo 19:30 val. - gyvas vaizdinis atlikimas. VJ Tonda (Antek Grzybek.PL) ir dub techno miksas - mono (Dovilis Paliukas.LT)

  Paroda veiks iki lapkričio 11 d.

  Parodos kuratorė Elena Grudzinskaitė
  Parodos organizatorė VDA Grafikos katedra