• Naujienlaiškis
 • Reabilitacija

  VDA ekspozicinėje erdvėje „5 Malūnai“ pristatoma grupinė paroda – eksperimentas, kurios dalyviai, kūrėjai ir kuratoriai yra VDA Vilniaus fakulteto Grafikos katedros IV kurso studentai.

  Parodos turinys - tai kūrybinė refleksija į ketverius metus trukusio studijų proceso vyravusį “bendravimą”, komunikaciją ar visiškai priešingą veiksnį – individualizmą ir užsidarymą:

  Ar pažįsti žmones kurie šalia Tavęs? Ar žinai ko jie bijo, koks mėgstamiausias jų metų laikas ar skaudžiausias išgyvenimas? O kas nutiktų, jei žmonės kurie su Tavimi keliavo ketverius metus, staiga Tau atsakytų į pačius atviriausius klausimus, ar kas nors pasikeistų?

  Reabilitacija - tai procesas, kurio metu negali nuspėti rezultatų, o ir pats procesas netikėtai tampa nesibaigiančiu tikslu.
   

  Reabilitacija - (lot. rehabililatio - atgavimas, atkūrimas; sk. re/abilitacija): medicininių, pedagoginių ir socialinių priemonių kompleksas, padedantis studentams arba studijų metu patyrusiems traumas atgauti sveikatą, sumažėjusį ar prarastą bendravimą, atkurti prarastus tarpusavio ryšius arba sukurti juos iš.

  L. S.

  Prieš du mėnesius man pradėta taikyti bendravimo-nebendravimo reabilitacija ...buvo užduodami įvairūs pseudo-psycho klausimai, atverta penkta čakra, kamavo baisus vis trūkinėjančio ryšio tarp manęs ir kursiokių sutrikimas, keturis metus atidėliojau, bet pagaliau pasiryžau. Jaučiuosi neblogai, tik juosmuo kolkas sunkokas, bet čia reikalinga pastovi mankšta, tikiuos viskas bus gerai...juk sudėti draugystės siūlai kartais prigyja. Tikiuos per pusmetį matysime rezultatus...

  V. Ž.

  Šis projektas, sprendžiant iš pavadinimo turėtų išspręsti problemas, padėti atsigauti, ar dar kaip nors atsikratyti įtampos, priklausomybės, ar ligos, bet šiuo atveju, manau, atstumas tik išaugo, skirtumai išryškėjo o neurozės ir kompleksai išsiskleidė visu gražumu. Gal ir gerai, kai bandant sukurti kažką netikro netyčiomis išlenda tiesa, gali viską pamatuoti, pasverti, nuteisti vienokiu ir kitokiu nuospredžiu ir tu jau reabilituotas, galima susirinkti tai kas liko brangaus ir eiti savo keliu.

  E. M.

  Visi atsirenka su kuo bendrauti. Kas turi šimtą filtrų per kuriuos laikui bėgant kitas žmogus yra nukošiamas, o pas ką visgi prakiuręs sietelis. Šie filtrai yra natūralūs, daugėjantis su pragyventu metu skaičiumi reiškinys, labai priklausantis nuo būtos bendravimo patirties. Tačiau kas atsitinka kai visi filtrai vienoje bendruomenėje yra nuimami?

  Z. V.

  Reti susidūrimai akis į akį visuomet sukelia šoką, prieštaringas mintis, išgyvenimus, norus. Šilti jausmai, o taip pat ir nepatogūs momentai, galbūt netgi svetima gėda, užklumpa priverstinos akistatos metu. Norom nenorom, po truputį auga lūdesys; kodėl reikia bendrauti, kodėl kelti iš nusivylimo kapinių artimumo viltį? Sako, paskutinai momentai saldžiausi. Ar gali būti atkurtas ryšys, nors žinia, jog netrukus viskas baigsis, ar gali būti atkurtas ryšys, nors niekada nebuvo aišku ar toks tikrai egzistavo? Reabilitacija - tai pats nuostabiausias katarsis, kurį paskutinio kurso kolegos atsisveikindami gali padovanoti vieni kitiems.

  J. Š.

  Eksperimentinio proceso-reabilitacijos metu, tapome šeima, visiškai nesvarbu darnia ar konfliktiška, bet šeima. Šeima kuri neturi nuotraukų albumo, šeima, kuri nežino vienas kito silpnybių ar pomėgių, šeima, kuriančią idilę ir siekiančia tobulo darnumo:
  Tampame serialų veikėjais, garsiausių melodramų personažais, nesugebėdami nusifotografuoti bendrai nuotraukai tiesiog jas falsifikuojame ir patys įtikime sukurtu vaizdu.
  Nerasdami laiko vienas su kitu komunikuoti, prieiname tašką, kuomet nusprendžiame akis į akį atsisėsti vienas prieš kitą ir atlikti išpažintį. Į pagalbą pasitelkiame ir iš vaikystės pažįstamus atminimus - vaikiška forma, bet intymus turinys.
  Bendravimo terapijos metu priverstinai stimuliuojame komunikacijos poreikį, kuris po truputi transformuojasi į nuoširdų smalsumą.

  Individualizmas ir begalinis noras bendrauti, atsiskyrimas ir bandymas pritapti, skirtumai ir supanašėjimai. Reabilitacijos procesai ir dokumentacijos pristatomos gegužės 11-20 dienomis, „5 Malūnai“ erdvėje. 

  Parodos atidarymas vyks gegužės 11 d. 17 val. VDA ekspozicinėje erdvėje „5 Malūnai“.
  Paroda veiks iki gegužės 20 d.

  Parodos kuratorė Elena Grudzinskaitė