• Naujienlaiškis
  • Spalio 28 d. Vilniaus dailės akademijos parodų erdvėje „5 Malūnai“ atidaryta VDA Tekstilės meno ir dizaino, Kostiumo dizaino Viniaus ir Telšių fakultetų programų studentų paroda „Pareidolija“[1]

    Spalio 2-7 d. Nidos meno kolonijoje vyko tarptautinės kūrybinės dirbtuvės su tekstilės ir mados menininkėmis Carolyn Clewer ir Tiphaine de Lussy (London College of Fashion). Pasitelkdamos tekstilės praktiką menininkės dirbo su VDA Tekstilės meno ir dizaino, Kostiumo dizaino (VF ir TF) katedrų studentais, apjungdamos ne tik juos bendram kūrybiniam procesui, bet ir sukurdamos meninį dialogą tarp šių specialybinių sričių. Dirbtuvių raktiniai žodžiai: portretas, kūno dalys, kaukės, Dada, koliažas, Pareidolija. Parodoje pristatomi dirbtuvių metu sukurti tekstiliniai koliažai, kurie, viena vertus, gali būti kaip savarankiški kūriniai, kita vertus – kūno tęsiniai atsiskleidžiantys santykyje su žmogaus kūnu. Parodoje kartu su objektais pristatomos fotosesijos, kuriose jie užfiksuoti unikalioje Nidos ir Nidos meno kolonijos aplinkoje.  

    Dalyviai / Participants:  Emma Rebollo Jimener, Maud Layras, Juliette Gauvrit, Džiugas Rumbutis, Justina Kuliešytė, Elma Zemlickaitė, Kamilė Paulauskaitė, Karolina Miciūtė, Rasuolė Jautakytė, Milda Skukauskaitė, Severija Žukauskytė, Gabrielė Žiogelytė, Simona Pabrėžaitė, Klaudija Armonavičiūtė, Jolanta Sendaitė-Paulauskienė, Marija Žiemytė, Greta Matevičiūtė, Saulė Poškutė, Alma Teresė Urbonaitė.

    Paroda veiks iki lapkričio 15 d.


    [1] Pareidolija (gr. παρα- 'klaidingas' + είδωλον 'atvaizdas') yra sensorinis psichologinis reiškinys, kai atsitiktinai susidaręs vaizdas ar garsas suvokiamas kaip konkretaus žinomo objekto vaizdas ar garsas. Tipiškas pavyzdys yra debesys, kuriuose visada galima įžiūrėti kažkokių atpažįstamų figūrų: veidus, gyvūnų kontūrus ir panašiai.