Vlniaus dailės akademijos galerijoje „5 malūnai“ 2023 m. spalio 23-lapkričio 5 d. veikia Luko Juščiaus ekspozicija „Zakristija“.

Asmeninėje ekspozicijoje autorius pristato didelio formato dublikuotą šilkografijos seriją, įgyvendintą kartu su Die Angewandte universiteto profesorėmis Stephanie Klaura ir Ute Huber-Leierer.

„Visiems atviras meno galerijas pakeiskite uždaromis ir draudžiamomis erdvėmis. Kviečiu Jus prasieiti nuo pašalinių akies saugoma Zakristija. Nuplėškime meno rimtumo šydą ir prisilieskime prie dublikuotos klasikos. 

Jūsų pasiganymo laukia šilkografijos technika replikuotas – Jėzaus perimetras. 

Čia pamatysi ką matei jau vakar, šiandien ir rytoj. Esu dublikuotas akademinėje institucijoje, kuri reikalauja, kad neščiau jos nustatytą planą. Ir aš nešu. Taip atrandu naują erdvę ironijai ir pasityčiojimui iš esamų rimtųjų kūrinių. 

Švaistykime laiką kartu! Nes niekada nematyti originalūs meno kūriniai liko toli anapus Zakristi- jos Perimetro.“

Teksto autorius Lori Pyrstas

Ekspoziciją įgyvendinti padėjo darbo vadovės Stephanie Klaura ir Ute Huber-Leierer

Kūrybos vadovė Martina Kryževičiūtė

Tarptautiniai ryšiai Veronika Merklein

Grafinis dizainas Lukas Juščius www.juszcius.com

Lukas Juščius (g. 2001) šiuo metu studijuoja grafinį dizainą Vilniaus dailės akademijoje. Kūrybos erdvėje analizuoja tarpdiscipliniškumą, tai kas vadinama ir kodėl siekiame analizės per tematiką ar atsikrai per technologiją. Universalūs simboliai kūriniuose perima ne formas tačiau skirtingas vizualinias užuominas. Parodos eksponatai tai dalis atlikto studijų mobilumo Die Angewandte akademijoje.