• Naujienlaiškis
 • 2016 m. birželio 17 d. 19 val., kultūros nakties metu, „5 Malūnų“ ekspozicinėse erdvėse pristatoma Grafikos katedros diplomanto, Juozapo Švelnio personalinė paroda, instaliacija - „Membrana“. Tai interaktyvaus pobūdžio instaliacija, kurioje kiekvienas parodos lankytojas galės pasijusti meno kūrinio dalimi. 

  „Kas randasi padalinus vieną į du? Kas vyksta ten, kur liečiasi atsiradusios dalys? Riba ar sąlyčio taškas? Ar tikrai įmanomas keistas veiksmas per atstumą? Šį ryšį kursime ir tapsime jo dalimi būdami, galbūt, nejaukioje, tačiau neišvengiamai intymioje situacijoje, kur iš anapus dalis atiduodama tau, o tu, savo ruožtu, perkeli savąją į anapus. Plona membrana - tarsi placenta - namai, stogas, sienos, per kuriuos neišvengiamai jaučiamas buvimas kitapus.

  Ekspozicinėje erdvėje realaus laiko vaizdo tinklas sudarytas kamerų ir projekcijų tinklo, neskaidrus(-ūs) ekranas(-ai) skiria planą į dvi ar daugiau erdvių, šios - komunikuoja viena su kita projektuojant įvykius/neįvykimus esančius šalia esančioje erdvėje”. 


  Paroda veikia birželio 17 d. – liepos 1 d.

  Paroda yra VDA renginio „Meno celės“ ir „Kultūros nakties“ programos dalis.

  Parodos kuratorė Elena Grudzinskaitė

  Organizatorius: VDA Grafikos katedra