VDA galerijoje „5 malūnai“ gegužės 13-26 d. veikia Helena Bratt ir Niklas Dietzel paroda "Memories of two worlds" („Prisiminimai apie du pasaulius“)

Helena Bratt, multimedijos menininkė, gyvenanti Rengsjė, Švedijoje. Helenos darbai dažnai siejasi su prisiminimų fragmentais. Heleną žavi tyrinėti trapias buvimo žmogumi akimirkas ir tai, kas su jomis susiję. Kadangi menininkė užaugo atokiame kaime, gyvenimas kaime dažnai užima svarbią vietą jos kūriniuose. Jai labai rūpi medijos savo darbams pasirinkimas, ji turi ilgą studijų įvariose meno ir amatų srityse patirtį. Vilniaus dailės akademijoje Helena pirmą kartą išbandė oforto techniką. Švedijoje ji dėsto, skaito paskaitas, kuria meno kūrinius viešose erdvėse, dalyvauja parodose ir  užsiema kitomis kūrybinėmis veiklomis.
Daugiau apie menininkės kūrybą

Niklas Dietzel, tapytojas ir grafikas, gyvenantis Leipcige, Vokietijoje. Jo kūrybos motyvas - įtarimas, kad tam tikri objektai turi savarankišką egzistenciją. Šis tyrimas pirminiai yra fenomenologinis, jo rezultatas - natiurmortus ir portretus primenantys hibridai. Kontekstualumas susijęs su šių objektų tarpusavio ryšiu, kuris, kaip spėjama, yra labiau metafizinis klausimas. Parodoje žiūrovui siūlomos tam tikros spekuliacijos apie šią erdvę. Erdvė, primenanti miestą, kalbą, sceną, sapną - tai struktūra, kurios neįmanoma nei papasakoti, nei paaiškinti. Pagrindinis tikslas - padaryti šią paslaptingą ir nežemišką aurą pasiekiama.
Daugiau apie menininko kūrybą

Helena Bratt ir Niklas Dietzel pavasario semestere studijavo Vilniaus dailės akademijoje pagal Erasmus+ mainų programą.