• Naujienlaiškis
 • AUSTĖ GUOGAITĖ

  Parodos „Subjekto ir objekto santykis“ anotacija

  Maloniai kviečiu į parodos „Subjekto ir objekto santykis“ atidarymą Gegužės 28 d. 19 val. VDA galerijoje „5 malūnai“ (Malūnų g. 5, Vilnius). Parodoje pristatysiu bakalauro baigiamąjį kūrinį – tekstilinę skulptūrą ir atskleisiu savo asmeninį santykį su sukurtu objektu.

  Subjektas – tai asmuo, pasaulį pažįstanti ir jį veikianti būtybė. Objektas – tai daiktas, reiškinys, į kurį žmogus nukreipia savo sąmonę, tai jo veiklos dalykas ir rezultatas.

  Šiuo kūriniu nagrinėju savo asmeninį santykį su objektu. Taigi aš esu subjektas, o mano sukurtas kūrinys – objektas. Mano santykis formavosi kūrybos proceso metu per objekto „išgyvenimą“: fiziškai liečiantis prie kūrinio, tam kad suteikčiau jam materialią formą. Per procesą kūrinys sugėrė mano emocijas ir kilusias mintis, perėmė mano asmenybės charakterį. Aš sukūriau objektą, bet tam tikra prasme objektas sukūrė mane – tai mano „aš“ patyrimą, mano tapatybę, įsitikinimus apie tai, kas aš esu.  

  Parodoje pristatau „Objektą“ – tekstilinę skulptūrą, kuri yra mano fizinės ir protinės veiklos rezultatas. Ir „Subjektą“ – vaizdo projekciją, perteikiančią mano autentišką santykį. Taip pat kūrybos proceso metu rašytą dienoraštį.

  Citata iš Arvydo Šliogerio knygos „Niekis ir esmas“:

  Kuriantysis persekiojamas beviltiško tikrovės nerealumo jausmo. Daiktų ir realaus gyvenimo efemeriškumas jį primygtinai verčia intensyvinti tikrovę ir šitaip pabėgti nuo tuštumos ir beprasmybės – nuolatinių jo palydovų.

  VDA Tekstilės meno ir dizaino katedros bakalaurė Austė Guogaitė