2019m. Sausio 11d. 17val. KKKC Parodų rūmuose ( Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma VDA Telšių fakulteto dėstytojų kūrybos paroda, skirta pirmosios žemaičių dailininkų kūrybos parodos 80 – mečio ir VDA Telšių fakulteto įkūrimo 20 – mečio paminėjimui.

Institucinis identitetas yra  ašis suformavusi šios parodos kolekciją. Pristatomų kūrinių monochrominis koloritas su minimaliu spalvos proveržiu yra apčiuoptas vienis vientisai ekspozicijai apeliuojančiai į laiko ir vietos santykį. Dėstytojo ir menininko santykis visada diskursyvus. Dažnai įvairiose aplinkose akademinio formato nuostatomis kategorizuojamas. Tokie, dažnai varžantys, aspektai - nemotyvuojantys kūrybinės potencijos, o pametėjantys idėjas apie nusišalinimus į tylius ir intymius savirealizacijos aktus. Dėstytojas/Menininkas nepriklausomai nuo savo institucinių pareigybių visgi labiau linkęs identifikuotis meno formų formatuose. Pastarieji, šioje parodoje, paneigia nekitusius kuklius mąstymo modelius, nerašytų taisyklių stereotipus ar kita. Visa pateikiama žiūrovui smalsiai tyrinėti. 

Parodoje pristatomas penkiolikos VDA Telšių fakulteto dėstytojų kūrybinis potencialas, kuris aktyvus aiškia personalizuota savirealizacija. Kūryba įvairi, atlikta parankia ar paklusnia medžiaga, forma, technologija, kurios Jų kūrybinėje perspektyvoje gana analitiškos, gilios savo koncepcija ar idėjine prasme. Gana monochrominis bendras parodos kūrinių koloritas atskleidžia gana ilgą ribų diapazoną ir medžiagiškumo įvairumą. Parodoje pristatomi tekstilės, šiuolaikinės juvelyrikos, skulptūros, objekto meno, tapybos, instaliacijos ir kiti eksponatai.

Dviejų reikšmingų datų paminėjimas ir parodos dedikacija atidaro KKKC parodų salės duris, kurioje Lietuvos menininkai. Kai šiuolaikinis menas neišvengiamai yra veikiamas globalizacijos ir niveliacijos procesų, o grįžimas  prie ištakų, pasaulėžiūros ir pasaulėjautos deklaravimas, parodoje nėra laikomas vien siauru regioniškumo propagavimu. 80+20 lyg simboliškai atsigręžia į Lietuvos valstybės nepriklausomybės Šimtmečio minėjimo sumą. Tad į žemaičių, aukštaičių ir kitos regioninės kilmės menininkų parodas reikėtų žvelgti kaip į vieną šiuolaikinio Lietuvos meno apraiškos formų, kuria siekiama išlaikyti ir propaguoti ne tik etnines, bet ir bendras nacionalines, kultūros, etikos, estetikos ir kitas menui kurti ir propaguoti būdingas  vertybes.

Parodos kuratorė VDA Telšių fakulteto lektorė Neringa Poškutė Jukumienė

Paroda veiks iki vasario 3d.