• Naujienlaiškis
  • 2017m. birželio 8 - 11d. vykusioje 8-tojoje tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“ dalyvavo VDA Telšių fakulteto profesorius, metalo meno kūrėjas Romualdas Inčirauskas. Menininkas mugėje pristatė skulptūros instaliaciją „Civilizacijos“.

     

        Ekspoziciją sudarė 12 metalo skulptūrų ir 10 stiklainiuose "užkonservuotų" skirtingų civilizacijų objektų. Didžioji pastarųjų dalis yra autentiški paties autoriaus lankytose vietose (Efeze, Sidėje, Kesarijoje, Jeruzalėje, Masadoje) surinkti senųjų kultūrų architektūriniai fragmentai. Jas papildė archeologiniai radiniai iš nesibaigiančio karinio konflikto kamuojamos Sirijos miestų Alefo ir Palmyros, taip pat autentiškas 1989 m. nugriautos Berlyno sienos fragmentas. Kai kurios autoriaus fiziškai neaplankytos senųjų kultūrų vietos ironiškai įamžinamos artefaktais  iš senųjų civilizacijų galią ir šlovę besisavinančių ir prekiniu ženklu paverčiančių bastionų - "akropolių" ir "babilonų".

         Šie "užkonservuoti" objektai tėra tik indai su prieskoniais pagrindinei ekspozicijos daliai - metalo  skulptūroms. Panašiai, kaip daugybė senųjų civilizacijų išradimų, technologijų, rakandų joms žlugus nebūtinai išnykdavo, bet įaugdavo į sekančios, naujos civilizacijos gyvenimo audinį, taip Rietavo ir kituose turguose autoriaus įsigytos "senienos" praranda ar pakeičia savo funkciją, bet fiziškai pratęsia savo gyvavimą naujuose, jau neutilitariniuose objektuose - šįkart meno kūriniuose.

    plačiau apie meno mugę