• Naujienlaiškis
 • Šiuolaikinė iliustracija peržengė iš atsitiktinio piešinio ribų, kurį pamačius iškart pamiršti naršant laikraštyje. Ji žengė tolimą žingnį nuo pamatinės reikšmės, naudojant iliustraciją rodymo ar aiškinimo tikslais. Iliustracija šiandien nebėra įrankis, kuris tarnauja paskirčiai, tai tapo paskirtimi. Šiais drąsiais žodžiais tikimės imtis platesnio požiūrio ir sukelti diskusiją apie šiuolaikinę iliustraciją.  Pastaraisiais metais, atsiranda vis daugiau įvykių susijusių su šiuolaikine iliustracija. „Improper Walls“ galerija, pradėjo veiklą 2014-taisiais su tikslu įkurti vietą iliustracijai, grafiniam dizainui ir urban menui, kuris prieinamas visiems – nuo meno mylėtojų iki žmonių, kurie įprastai nedalyvauja meno renginiuose.


  Parodoje Telšiuose, bus eksponuojami iliustratorių darbai iš penkiolikos šalių, trijų kontinentų.

  Pagrindinė tema – dabartinė iliustracijos meno situacija šiandien, jo fragmentai gatvės mene, reklamoje, savęs išraiškoje ir individualume.

  Justina Špeirokaitė („Improper Walls“ galerija) kalbės apie prieinamumo ir naujo ieškojimo reikmę, „Improper Walls“ ir kaip gimė paroda. Renginyje dalyvaus austrų/vokiečių kilmės menininkas ir iliustratorius Peter Phobia.  Peter – kasdienybės absurdo momentų kolekcionierius, kurie vėliau pasitarnauja inspiracijai. Jis dirbo su keliais Austrijos žurnalais ir jo darbai buvo rodomi įvairiose pasaulio šalyse – Paryžiuje, Berlyne, Madride, Vienoje, Šveicarijoje ir Meksikoje. Kitoks požiūris apie iliustraciją bus pasiūlytas iš Ale Giorgini, italų iliustratoriaus, dirbančio reklamos,žurnalų, pramogų, knygų, komiksų srityje, esantis iliustracijos mokytoju  Scuola Internazionale di Comics Padujoje ir Illustri Festivalio Vinčenzoje direktoriumi.

  Bendradarbiaujant su sound:frame festivaliu, „Improper Walls“ parodoje pristatys animuotų darbų spektrą. Aistringi muzikantai ir garso mėgėjai iš viso pasaulio siunča muzikinius video, trumpus filmus bei abstrakčias vizualizacijas parodai. Jos bus pristatytos atidarymo metu ir bus kartojamos.


  Parodoje dalyvauja: Ale Giorgini (ITA), Peter Phobia (AUT), BOICUT (AUT), The Art of Marija Tiurina (LIT), Lym Moreno (VEN), Anita Brunnauer - nita. (AUT), Rob Perez (USA), diffuse (AUT), Riccardo Guasco (ITA), Lisk Feng(CHN), Sens OC (MEX), Markus Tozzer (AUT), Axel Schindler (AUT), Stefanie Hilgarth (AUT), Katharina Ralser (AUT), Münster Studio (ESP), Martyna Wójcik-Śmierska (POL), Luis Pinto (MEX), Bene Rohlmann (GER), Bárbara Moura (PRT), Eran Hilleli (ISR), Nicolas Ménard (FRA), Min Liu (TWN), Fabricio Lima (BRA), Yukai Doralice Du (CHN), Sofia Matus (MEX), LWZ (AUT)


  Liepos 13-15 d. Telšiuose ir Vilniuje vyko projekto ir parodos pristatymas, atviri pokalbiai su menininkais

   

  Paroda veiks Liepos 13 - 30d. VDA Telšių galerijoje, Kęstučio g. 3

  Parodos atidarymo akimirkos