Tarptautinė tęstinė paroda „Keliaujančios raidės'17: X, Y, Z“

Marion Robinson

VDA „Titanike“ atidaroma tarptautinė tęstinė paroda „Keliaujančios raidės'17: X, Y, Z“

Lapkričio 23 d. 17.30 val. Vilniaus dailės akademijos parodų salių „Titanikas“ II-ame aukšte atidaroma tarptautinė tęstinė paroda „Keliaujančios raidės'17: X, Y, Z“.

Parodoje pristatoma tarptautinės žiūri komisijos atrinktų 30-ties autorių iš dešimties pasaulio šalių (Lietuvos, Suomijos, Graikijos, Kinijos, Izraelio, Belgijos, Prancūzijos, Portugalijos, Vokietijos ir Malaizijos) darbai. Parodoje, kartu su lietuvių autorių darbais, bus eksponuojami pasaulinio garso tipografikos ir rašto meno meistrų, tokių kaip kaip Jean-Baptiste Levee, Matthias Hillner, Esa Ojala, UNDERVARE ir kt. darbai. 


Eleni Gliniou

Unikalios parodos atidarymo iškilmės prasidės specialiai šiai progai sukurtu suomių dizainerės Marion Robinson performansu Olio/Object, atliekamu kartu su Suomijos šiuolaikinio šokio atstovėmis – Meri-Tuuli Risberg and Reetta Kinnar (Liiketila šokių grupė). Parodos atidarymo metu žiūrovai turės vienintelę progą pamatyti kaip šiuolaikinis šokis bei video instaliacija jungiasi su piešiniais ir  tipografika, sukuriant organišką ir vientisą performansą


Šia paroda visų pirma norima konstatuoti, kad raidės, raštas, tūkstantmečius buvęs tyliuoju nepaveldimos informacijos kultūros liudininku, XX a. pabaigoje tampa vienu iš dabartinės noosferos, kaip globalios informacinės civilizacijos, pavidalo susiformavimo veiksnių. Antra, kad kartu su kitais fundamentaliaisiais žmonijos išradimais – spauda ir kompiuteriu, šrifto dizainas prisideda prie žmonijos kultūros raidos ne mažiau nei kiti menai. Ir trečia, kad raštas – reikšminga dvasinio ir materialaus žmonijos gyvenimo dalis, kultūros bei mokslo pasiekimų fiksavimo priemonė – istorijos bėgyje patyrė visą seką formos transformacijų, bet niekada nekeitė funkcijos: rašto ženklai buvo ir liko universaliais informacijos nešėjais.


Frederic De Bleser

„Keliaujančios raidės“ – idealus pavadinimas tęstiniam grafinio dizaino projektui, kurio užuomazga, kaip pirmiausia galėtumėm spėti, kilo panorus parodyti raidėmis užkoduotos intormacijos vizualizacijos galimybes bei įvairovę, tam suburiant įvairių šalių grafinio dizaino srityje dirbančius žmones ir pristatant jų darbus parodų erdvėse skirtingose valstybėse, net kontinentuose. Į meno kūrinį transformuotos raidės atkeliauja iš įvairių vietų ir kuriam laikui tampa vientisu dariniu – paroda. Tokiu pavidalu jos pajuda į naują kelionę.

Prof. dr. Giedrė Jankevičiūtė

 

Parodos kuratorės:  prof. Aušra Lisauskienė bei dailininkė Ritva Leinonen (Suomija)
Projektą organizuoja: Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedra.
Paroda veiks iki gruodžio 17 d.