• Naujienlaiškis
  • Grafinio dizaino katedros Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantas Giorgio Ruggeri praėjusį rudens semestrą pagal ERASMUS mainų programą studijavo Diuseldorfo taikomųjų mokslų universitete (University of Applied Sciences in Düsseldorf) Diuseldorfas, Vokietija. Giorgio dalinasi tarptautinių studijų įspūdžiais:
    „Mano patirtis mokantis Diuseldorfo universitete (University of Applied Sciences in Düsseldorf) yra išties pozityvi. Mokymosi sistema, bent jau Dizaino katedroje, sėkmingai paneigia daugelį stereotipų apie vokiečius. Tarkime, studentai čia tarpusavyje visiškai nekonkuruoja, o profesoriai labai dažnai vėluoja. Bet tai, kas mane labiausiai įkvėpė ir nustebino yra tai, kad universitete vyrauja tam tikras filosofinis mąstymas ir jis naudojamas kaip tyrimo metodas bent kuriai temai ar veiklos sričiai, sakyčiau, net patiems praktiškiausiems dalykams. Aš pats šiuo metu mokausi trejus dalykus: Dizaino tyrimą, hypermedią ir leidinio dizainą. Panaudodamas visas gaunamas žinias, aš vystau projektus, kuriuose eksperimentuoju su skirtingomis kuravimo praktikomis kaip instrumentais kultūriniam ir meniniam tyrimui, naudojant skaitmenines ir spaudos technologijas.
    Pats Diuseldorfas yra žavus, kupinas žmonių iš viso pasaulio miestas, siūlantis daugybę šiuolaikinio meno muziejų ir galerijų. Tačiau tai nereiškia, kad aš užmiršau Vilnių. Jaučiuosi pasiilgęs jaukios Lietuvos sostinės ir jos magiškos atmosferos. Manau, kad didžiausias skirtumas tarp Diuseldorfo ir Vilniaus yra tai, kad Diuseldorfas reprezentuoja tam tikrą stabilumą, kurį sunku rasti kituose Europos miestuose, o Vilniaus stiprybė yra jo žaviame unikalume, kuris palieka erdvės vaizduotei ir fantazijai.“