• Naujienlaiškis
  • Kūrybinės dirbtuvės „3D molio spausdinimas“ Estijos dailės akademijoje

    Kūrybinių dirbtuvių metu buvo supažindinama su 3D keramikos printerių įvairove, veikimo principais, molio paruošimu, kompiuterinėmis 3D programomis, 3D skaneriais ir jų galimybėmis. Kiekvienas dalyvis dirbo prie savo projekto, kurį pristatė Pop-up parodoje.


    3D spausdinimas plastiku jau nėra naujiena ir plačiai naudojamas, tačiau spausdinimas su moliu yra naujovė ne tik pas mus, bet ir visame pasaulyje. Ši sritis dar tik vystosi, kuriami pirmieji spausdintuvų prototipai. Jaunas estų inžinierius Madis Kaasik, bendradarbiaudamas su EAA keramikos katedra, sukūrė ir pagamino 3D spausdintuvą, skirtą spausdinti specialiai keramikai. Šie spausdintuvai gali spausdinti iš paprasto molio, kurį keramikai naudoja lipdymui. Atspausdinto daikto diametras yra 20 x 20 cm, aukštis nuo 30 iki 50 cm, šiuo metu kuriami ir didesni prototipai. 3D keramikos printeris gali būti naudojamas ne tik keramikų, bet ir kitų sričių menininkų bei dizainerių: reikia tik turėti 3D modelį, o darbą padarys 3D printeris. Šis spausdintuvas tinka visiems, kas dirba su 3D modeliavimo programomis, nes iš karto gali natūroje pamatyti darbo rezultatą, ir tai nekainuoja daug, nes spausdinimo medžiaga - paprastas molis.


    Projekte dalyvavo Estijos dailės akademijos keramikos katedra, HSN - Universiteto koledžas Pietryčių Norvegijoje (Norvegija), A. L. Štiglico vardo Sankt - Peterburgo valstybinė dailės pramonės akademija (Rusija), Tartu meno koledžas – TKK (Estija), HAMK universitetas (Suomija), Latvijos dailės akademija ir Vilniaus dailės akademija, kuriai atstovavo Kauno fakulteto keramikos ir porceliano katedros vedėjas doc. R. Sederevičius.