• Naujienlaiškis
 • Spalio 27 d. 18 val., Kavinėje „Kultūra", Donelaičio g. 16, Kaune, vyks Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Grafikos katedros absolventės Ingos Navickaitės knygos „Super duper” pristatymas.

  „Super duper” – tai I. Navickaitės 2016 m. magistrinis darbas, kuris  virto besitęsiančiu projektu, šiandien reikalaujančiu išskirtinio dėmesio. Baigiamajam magistro darbui vadovavo prof. R. Rimkūnas, doc. V. Naginionis.Knyga dalyvavo 2016 m. vasarą vykusioje kasmetinėje Vilniaus dailės akademijos parodoje „Meno celės“. Renginio tema – „Tikėjimas“.

  Autorinėje knygoje „Super duper“ pristatomi lietuvių mitologijos pasakojimai, juose veikiantys personažai ir jų galios. Inga Navickaitė pasirenka lietuviškas būtybes pristatyti lyg superherojus, tačiau tai labiau juntama pačioje knygos struktūroje nei personažų išvaizdoje. Herojų paveikslai, nors ir sukurti grynomis supermeno betmeno kostiumų spalvomis, yra nutolę nuo tobulo kūno standartų. Jie – drambloti, turinys mažą galvą, pėdas ir plaštakas. Taip išreiškiama lietuviškų padavimų ir pasakų dvasia, joms būdingas grubumas ir konkretumas. Be to personažų netobulumas jiems suteikia žmogiškumo ir komiškumo, todėl knygą smagu vartyti ir sekti jos herojų nuotykius.“

  Apie knygą "Super duper" susirinkusiems papasakos autoriai Inga Navickaitė, Robertas Kudirka, o kūrinio nuotaiką perteiks keli Kaune aktyviai veikiantys aktoriai. Kaip teigia organizatoriai, pristatymo pobūdis - formalumo priešingybė, tad žiūrovams bus siūloma ne tik susipažinti su knyga, bet ir smagiai bei turiningai praleisti vakarą.

  Magistro studijų procese tarp studentės užsibrėžtų tikslų buvo  rasti knygai skaitytoją! Skaitytojų paieška prasidėjo, kadangi viena leidykla sutiko knygą išleisti su sąlyga, jog  bus garantuoti 500 pirkėjų (apmokėtų rezervacijų). Leidėjų nuomone, kūrinys nėra komerciškai patrauklus pasiūlymas, nepritaikytas masinei prekybai, tad autorė turi mažiau negu mėnesį įrodyti jog šmaikščiai iliustruota, mitologija paremta komiksų knyga skirta suaugusiems, Lietuvoje yra reikalinga. Tik su Jūsų palaikymu, knyga “Super duper” bus išspausdinta!

  Knygos „Super duper“ redaktorius: Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto Lietuvių filologijos katedros doc. dr. Robertas Kudirka

  Autoriai kviečia į netradicinį netradicinės knygos pristatymą!

  Renginio nuoroda Facebook

  Daugiau informacijos

  Knygos rezervavimas