• Naujienlaiškis
 • Spalio 17-18 dienomis VDA Kauno fakulteto Grafikos katedra kviečia įvairių programų fakulteto studentus į meno tyrinėtojo, rašytojo, kuratoriaus ir pranešėjo Richard Noyce (UK) viešas paskaitas bei individualias konsultacijas. Už galimybę R. Noyce priimti VDA Kauno fakultete dėkojame VDA Grafikos katedrai.

  Prieš atvykstant į Kauną R.Noyce viešės Vilniaus fakultete ir Nidos meno kolonijoje. VDA studentams pranešėjas pristato paskaitų, seminarų ir kūrybinių dirbtuvių ciklą „Veidrodinis pasivaikščiojimas nepažįstama gatve / A mirror walking down the street“. Daugiau informacijos apie R.Noyce vizito programą Vilniuje.

  R. Noyce vizito Kaune metu bus skaitomos dvi teminės paskaitos, po kurių seks individualūs susitikimai su studentais, jų kūrybinių darbų ir idėjų analizė. Esminis tiklas – dalintis informacija, vystyti diskusiją, provokuoti klausimus ir formuluoti naujus atsakymus analizuojant ir vertinant XXI-ojo amžiaus meno situaciją. Ypatingas dėmesys čia bus skiriamas kritiško mąstymo įjautrinimui, savirefleksijai plačiame vizaulaus meno kontekste.
  R. Noyce ilgus metus tęsdamas menininkų lankymus jų studijose teigia, kad tokie vizitai ypač naudingi tiems, kurie neturi pakankamai įgūdžių kalbėti viešai ir yra labiau introvertiškos asmenybės. Tad šių vizitų metu studentai asmeniškai turės galimybę parodyti savo kuriamus darbus, reikšti idėjas ir būti atviru neformaliai kritikai. Profesionaliai konstruktyvios kritikos vengimas ir nebuvimas šiandieniniame kultūriškai prisisotinusiame pasaulyje yra ypač opi problema.

  R.Noyce vizito Kauno fakultete programa:

  Spalio 17d., pirmadienis

  11.00-12.30 val. prof. hab. dr. A. Uždavinio auditorija. Iliustruota paskaita: "Veidrodis ir krikštolinis kamuolys (Menas 21-ame amžiuje)" / "The Mirror and the Chrystal Ball (Art in the 21st Century)". Paskaita-provokacija apie vizualaus meno rolę sparčiai kintančiame šiuolaikiniame pasaulyje.

  14.00-15.00 Individualūs susistikimai su studentais jų kūrybinėse erdvėse (studijų vizitavimas) ir  diskusijos (visi pageidaujantys asmeninės konsultacijos po paskaitos kviečiami susitarti dėl tikslios vietos ir laiko).

  15.00 val. bibliotekoje susitikimas su Humanitarių mokslų katedros dėstytojais bei „Vaizdo antropologija“ paskaitos magistrantais (bibliotekoje). Taip pat, kviečiame prisijungti visus fakulteto magistrantus!

  Spalio 18d., antradienis

  10.00 – 12.00 val. prof. hab. dr. A. Uždavinio auditorija. Iliustruota paskaita: "Besitęsianti kelionė (50 metų kelyje)" / "The Continuing Journey’ (50 years on the road)".  Paskaita paremta tarptautinės konferencijos IMPACT8 medžiaga (2013 m., Dundee, Škotijoja). Bus pristatomi 50 metų vykdomi vizualaus meno tyrinėjimai.

  13.00-15.00 val.  Individualūs susistikimai su studentais jų kūrybinėse erdvėse (studijų vizitavimas) ir  diskusijos (visi pageidaujantys asmeninės konsultacijos po paskaitos kviečiami susitarti dėl tikslios vietos ir laiko).

  Kviečiame VDA KF studentus nepraleisti progos ir dalyvauti susitikimuose!

  Daugiau informacijos apie Richard Noyce

  Vizitą finansuoja: ŠMM pagal programą: „Parama užsieniečiams dėstytojams, atvykusiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose“ ir VDA.