• Naujienlaiškis
 • Tarptautinės kūrybinės dirbtuvės būsimoms III kurso bakalaurėms

  2016.06.18 (šeštadienį), 10 val. VDA Kostiumo dizaino katedroje (Maironio 3, II a., 218 auditorija ir gamybinės dirbtuvės) įvyks būsimo III kurso kūrybinės dirbtuvės – mokomoji praktika su Lodzės menų akademijos Aprangos katedros vedėja prof. dr. Dorota Sak.

  Seminaras-kūrybinės dirbtuvės skirtos sužadinti mokinių kūrybiškumą, susijusį su tuo, kaip formuoti drabužį naudojant konstrukciją, konstrukcines detales ir elementus. Dirbtuvių metu studentai atras būdų kaip naudoti siūles ir konstrukcines linijas, kad dvimatis audinys taptų trimate forma, apgulančia žmogaus figūrą. Susipažins su kitokia konstravimo sistema, kur konstrukcija ir detalės virsta drabužio „statybiniais“ elementais ir atras naujas galimybes kurti drabužio dizainą, atsižvelgiant ir pasirenkant individualius sprendimus. Dėl šių naujai atrastų konstrukcinių „statybinių“ elementų sprendimų studentai susikurs unikalią konstrukcinių linijų ir detalių sudėtį, formuojančią drabužį. Naudojantis istoriniais meno laikotarpiais kaip įkvėpimo šaltiniu (Art Nouveau arba Art Deco) jie mokysis, kaip į drabužį perkelti būdingas to meto linijas.O svarbiausia - pavers tai savitais, unikaliais „statybiniais/konstrukciniais“ elementais savo formuojamų drabužių maketuose.

  Programa: 

  1 / Paskaita - drabužių dizainas ir konstravimas:   

   - Kas yra konstrukcija?
   - Kaip ir kodėl mes naudojame konstrukcinius kirpinius drabužyje?
   
  - Konstrukciniai taškai
   
  - Pavyzdžiai iš istorinių ir šiuolaikinių konstrukcinių sprendimų, kaip formuojamas moteriškas siluetas
   
  - Pavyzdžiai iš studentų sprendimų dailės akademijoje Lodzėje

  2 / Art Nouveau ir Art Deco pristatymas, kaip įkvėpimo šaltinis

  3 / Epochos pasirinkimas

  4 / Linijų projektavimas, remiantis žiniomis, įgytomis per paskaitą (studentams gaus nedidelio masto atspaudintą moters siluetą, kurį naudos kurti savo individualios konstrukcijos sprendimus - detalių ir linijų išdėstymą)

  5 / Modelio dizainas/prototipas. Patvirtinus dizainą, studentai padidins šabloną į masteliu 1:1 ir sukurs drabužio modelį, kurį perkels ant audinio.

  Kūrybinių dirbuvių kuratorės prof.J.Talaikytė ir doc.R Maldutienė