• Naujienlaiškis
 • Kostiumo dizainas | Bakalauro studijos | Vilnius

  Talentas + verslumo pagrindai = jauno kūrėjo sėkmė

  Neretai kostiumo dizaino katedros studentai pasvarstydavo, kad jiems trūksta verslumo pagrindų. Nors Vilniaus dailės akademijos Dailės istorijos ir teorijos, UNESCO ir kultūros vadybos katedros siūlo ne vieną pasirenkamą šios krypties discipliną, jauniesiems mados dizaineriams norėjosi konkretesnių žinių.

  Šią spragą nuo praėjusių metų pildo naujas VDA Kostiumo dizaino katedros socialinis partneris – UAB MADOS KANDIS. Bendrovės vadovė  Dalia Gruzdytė inicijavo internetinio tinklapio sukūrimą. Tinklapis startavo 2014 m. vasario 8 d. – čia savo kūrybinius sumanymus pristato katedros katedros bakalauro ir magistro studijų atstovai ir absolventai.

  Kiekvienas mados dizaineris turi savo profilį ir pateikia darbus internetinei prekybai. Bendrovės direktorė rūpinasi jaunųjų Lietuvos dizainerių kūrybos sklaida Lietuvoje ir užsienyje. Bendradarbiaujant su UAB Mados kandis katedroje įvykdytas tarptautinis tarpdisciplininis projektas, dalyvauta įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje.

  Penki Lietuvos audinių tiekėjai projekto dalyviams parduoda audinius su nuolaida iki 70 proc. Šiuos audinius studentai naudoja ne  tik MADOS KANDIES projekto kūriniuose, kursiniams ar kūrybiniams darbams. Didžiausias projekto draugas - UAB Tex-Style, kurią atstovauja Simona Mateikienė.

  Kostiumo meno ir dizaino laboratorijoje (žinoma, netrukdant studijų proceso ir ne vietoj teorinių paskaitų pagal tvarkaraštį) projekto dalyviams sudaryta galimybė įgyvendinti MADOS KANDIES tinklapyje pristatomus mados dizaino objektus.

  Projekto iniciatorė p. D.Gruzdytė tikisi, jog projektas bus paskata jauniems mados dizaineriams ir ženklus laiptelis į profesines aukštumas. Sėkmingiausieji išaugs iš MADOS KANDIES ir iškeliaus į platesnį pasaulį. Tikimės, kad projektas suburs draugišką jaunų mados dizainerių bendruomenę, kurios nariai džiaugsis vienas kito sėkme, galbūt kurs bendrus projektus,  kur dizaineris dizaineriui bus  kolega, o ne vilkas.

  Susidomėjusius kviečiame registruotis:  dalia@madoskandis.lt, vda.fashion@takas.lt

  Pateikiame Katedros magistranto Tomo Baranausko ataskaitą apie dalyvavimą tarptautinėse parodose, bendradarbiaujant su UAB MADOS KANDIS:

  /uploads/documents/files/PARODOS-1(1).pdf