• Naujienlaiškis
 • Vilniaus dailės akademijos Keramikos kūrybinis centras ir Kultūrinių iniciatyvų grupė ”Kvadratas” tęsia profesionalių Suomijos keramikų pristatymą Lietuvoje.

  Kovo 1 d., 17 val. kviečiame į Kristiano Venalaineno parodos ”Sapnas 24/7” atidarymą, kuris įvyks  ”Gobis/Lauko ekspo”, Gedimino pr. 13, Vilniuje (paroda veiks iki kovo 30 d.) 

   Kovo 2 d., 14 val. į kūrybinio darbo pristatymą/paskaitą VDA Keramikos katedroje (I a., Maironio g. 4, Vilnius).

  Suomių dailininkas Kristian Venalainen (g. 1969) yra surengęs šešias personalines ir dalyvavęs virš dvidešimt grupinių parodų. Mokslus pradėjęs kaip mašinų inžinierius Oulu universitete, vėliau penkerius metus studijavo dizianą Kuopio dizaino akademijoje, o 2002 m. baigė Laplandijos universiteto Industrinio dizaino specialybę. 1998 m. Kristian Venalainen darbas ”Keramikos garsiakalbinis kabinetas” SAVO susivienijimo Suomijoje surengtame konkurse buvo apdovanotas 1-ju prizu ir pinigine premija. Kristianas yra gavęs visą eilę apdovanojimų ir įvertinimų iš Keski-Suomi meno ir dizaino komiteto, Suomių dizaino komiteto, SAVO meno ir dizaino komiteto ir kt.

  Apie savo parodą Vilniuje, ”Gobis/Lauko ekspo” Kristian Venalainen sako:

  "Šios parodos skulptūriniuose darbuose aš derinau skirtingas medžiagas - medį, bronzą, plieną ir keramiką. Keramikos darbams jungiau akmens masę su lietu porcelianu, kurdamas naujos rūšies glazūruotos keramikos paviršių. Daugelyje kūrinių jaučiama tiek mano nakties sapnų, tiek ir „susapnuotų“ vaizdinių nemiegant įtaka. Fizinės ar psichinės būsenų kaita yra taip pat viena iš šios parodos temų...

  Natūralių medžiagų ir technologijų paieška, siekiant sukurti naują unikalų produktą/kūrinį yra viena pagrindinių mano darbo paskatų. Natūralūs atsitiktinumai irgi yra svarbi mano kūrybinio proceso dalis. Man patinka, kai darbo eiga kartais mane nustebina netikėtumais –  medžiagos paviršius atveria savo struktūrą ar dekorą. Taip pat aš gerbiu ir istorines tradicijas, meistrų įgūdžius ir technologijas, ir stengiuosi visa tai naujoviškai pritaikyti savo darbuose.

  Sąveikos tarp manęs ir medžiagos procesą suvokiu kaip šio darbo esmę, ir todėl man labai patinka keramikos menas. Lietimo pojūtis, taip pat ir kiti pojūčiai, darbo metu man sukuria saugumo ir jaukumo jausmą. Tai skatina išlikti žaismingam gyvenimo eigoje, o ne tik vaikystėje.

  Gyvenimas Suomijoje, kur keturi labai skirtingi metų laikai nuolat keičia gamtos spalvas ir apšvietimą, turi mano kūrybai stiprų poveikį. Gamtos kaita atsispindėjo kūryboje taip pat ir kai gyvenau ir dirbau Vokietijoje ar Jungtinėse Amerikos Valstijose.“

  Daugiau informacijos: Tomas J. Daunora, VDA Keramikos kūrybinis centras; el.p.: tomas.daunora@vda.lt