• Naujienlaiškis
 • MENO SAITAI / BALTIJA-KINIJA

  „Meno gairės. Baltija-Kinija“ – pirmasis didelės apimties Lietuvos kultūrinės organizacijos inicijuotas projektas, siejantis Baltijos šalis su Kinija. Tiesioginiais ryšiais jungiamos ne tik tolimų šalių meno bendruomenės, projekto dėka stiprinami partnerystės ryšiai tarp kaimyninių Baltijos šalių — Lietuvos, Latvijos ir Estijos — meno ir mokslo institucijų, kūrybinių centrų bei dailininkų. 
  Parodos atidarymo metu kaligrafijos meistrai paišys ant ryžių popieriaus, raižys indą, demostruos filmą. Parodos svečiai bus vaišinami tradicine kiniška arbata.

  Parodos dalyviai

  Jingdezhen Sanbao keramikos instituto įkūrėjas ir vadovas profesorius Jackson Li; Chen Xingxing, dirbantis Pekino ir Jingdezhen meno institutuose; kaligrafijos ir tapybos tušu meistras Sui Mou, profesorė menininkė Tang Yilin; garsus filmų kūrėjas, dokumentalistas Gao Yue; estų menininkai Annika Teder, Kersti Laanmaa, Urmas Puhkan; latvių menininkai Juta Rindina, Ilona Romule, Dainis Lesinš; lietuvių menininkai Jonas Arčikauskas, Egidijus Šimatonis, Tomas J. Daunora. 

  Parodos svečiai

  Jungtinė projekto „Meno gairės. Baltija-Kinija“ paroda vyks į Rygą ir Taliną. Taip pat ruošiamasi atsakomajam Baltijos šalių dailininkų vizitui į Kiniją.

  Parodos atidarymas vyko 2014 m. spalio 13 d. 17 val. VDA galerijoje „Akademija“, Pilies g. 44/2, Vilnius.

  Tomas J. Daunora
  el.paštas: info@kvadratas.lt 
  +370 687 21619