VDA Grafinio dizaino katedros vedėja prof. Aušra Lisauskienė sukūrė ir 2018 m. Vasario 16 d. pristatė visuomenei originalų, dedikuotą Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, laisvos prieigos nelicencijuotą šriftą BALTAI/Regular, kurį galima atsisiųsti ir naudoti nemokamai.
2018 m. bus tęsiamas šrifto kūrimas ir pristatymas visuomenei parodose, paskaitose.
Kovo 3 d. Druskininkuose, M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje buvo atidaryta autorinė Aušros Lisauskienės paroda “Baltiški ženklai: keturi laikai”. Autorė pristatė keturis kūrimo etapus, kurie, būdami tokie skirtingi, yra susieti baltiškosios tipografikos gijomis.

„Pirmas prisilietimas prie baltiškosios kultūros įvyko 2009 m. dirbant su tarptautine BALTŲ MENO paroda (projekto kuratorius prof. A. Butrimas), kuri buvo skirta Lietuvos tūkstantmečiui. Ieškant baltiškojo rašto artefaktų, teko perskaityti daug įvairios literatūros, išanalizuoti visus parodos eksponatus, jų ornamentiką ir pripažinti, … kad jų neturime. Taip pradėtas darbas sustojo tik užčiuopus pagrindines galimo naujo šrifto formas. Po to sekė kiti darbai, kurie tiesiogiai nebuvo BALTŲ MENO projekto dalimi, tačiau juos kuriant pasąmonėje kildavo mintys apie tai, kad laikas tampa arba papildoma verte arba pražūtimi didesnės vertės objektams, įpareigojant perkelti juos iš natūralios aplinkos į didesnę vertę turinčią erdvę – muziejų ar galeriją, galiausiai sustabdančią natūralią laiko tėkmę… Tad ar verta ieškoti tų baltiškųjų ženklų? Ir tik 2016-aisiais, pradėjus kalbėti apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, buvo grįžta prie šio projekto ir sukurtas bei 2018 m. vasario 16 dieną pristatytas originalus laisvos prieigos nelicencijuotas šriftas BALTAI/Regular. Jo kūrimo koncepcija, ieškant baltiškosios tipografikos charakteristikų, buvo grindžiama informacijos neturėjimu: baltai, baltai, baltame... Vizualios raidžių formos buvo konstruojamos taip pat, kaip keramikos šukės archeologijoje, siekiant atkurti hipotetines buvusių molinių indų formas.“

Šriftas BALTAI jau “gyvena savarankišką gyvenimą” ir visais jo pristatymo bei panaudojimo atvejais dalinamasi socialinėse medijose. Panaudojus jį - lauktume pasidalinimo.