• Naujienlaiškis
  • Šį, pavasario semestrą, 3 kurso studentė Violeta Mackialo pagal ERASMUS mainų programą studijuoja Italijoje, Romos menų universitete RUFA.  Susipažinusi ir „įsivažiavusi į vėžes“ Violeta apie  studentišką gyvenimą Romoje pasakoja taip:

    „Čia turiu 9 skirtingas grafinio dizaino paskaitas. Pasiruošti kiekvienai paskaitai atima išties nemaža laiko, tad tai gera paspirtis viską išmokti planuotis kiek įmanoma tikslingiau. O tai nelengva žinant italų pomėgį nuolat vėluoti. Kartą buvo atsitikimas, dar pirmomis savaitėmis, kad pabudau vėliau nei turėjau.  Vos tik pažiūrėjau į laikrodį ir iškart šokusi iš lovos, skubiu žingsniu keliavau į universitetą. Juokingiausia tai, kad vis tik suspėjau ir nevėlavau į paskaitą. Ir.... dar valandą laukiau visų studentų paskaitoje.
    Patys studijų projektai labai įvairūs: kuriam identitetą  specifiniai erdvei "Spin time labs", kitoje paskaitoje vizualizuojam savo idėjas RUFA Contest, tai vienas didžiausių renginių šiame universitete. Pirmaisiais metais čia viešėjo vienas žymiausių šių laikų grafikos dizaineris- Stefan Sagmeister, o šiemetinis svečias žymus architektas Francis Kere. Šių metų konkurso tema: "Human Democracy. Think about the life you want". Dalyvių nemažai, apie 1000 projektų, iš kurių bus atrinkti 3 prizininkai, o nugalėtojas gaus piniginį prizą ir kelionę į Francis Kere įmonę/agentūrą. 
    Taip pat esu pasirinkusi video projektą, tipografines užduotis, pakuotės dizainą, fotografiją, reklamą ir plakatą. Su kuo kiek sunkoka susigyventi, tai su nemažu nuovargiu, nes kartais paskaitos prasideda 9h, o baigiasi tik 20h vakare, kartais visai be pertraukų. O studijų aplinka tikrai nesiskundžiu, tiesa,  kartais pritrūksta laboratorijų, kur galima būtų eksperimentuotis ir išbandyti skirtingus vizualiosios išraiškos būdus, bet iš tiesų aplinka tikrai moderni ir įnovatyvi. Kaip ir dėstytojai. Labai didelį įspūdį taip pat paliko ir fotografijos dėstytojas, kurio kiekviena paskaita nepaprastai daug techninių žinių atneši, o taip pat ir platesnį mąstymą ir matymą kitų fotografų, ar net grafinio dizaino vizualiųjų darbų. Pasirodo ne veltui žmogus guru savo srities, nes daugelį metų jis dirbo su VOGUE ITALY. „
    Dėkojame Violetai už atsiliepimą ir siunčiame linkėjimus į Italiją!