• Naujienlaiškis
 • Prasidėję mokslo metai šį kartą gausiomis ir pelnytomis pergalėmis apibėrė VF Grafinio dizaino katedros studentus. Nuo prezidentinių, vardinių stipendijų laimėjimų, pergalių tarptautiniuose konkursuose iki realiai įgyvendintų ambicingų projektų. 

  Ypatingai džiaugiamės ir didžiuojamės talentinga 3 bakalauro kurso studente DIANA MOLYTE, kurios studijų projektas „Interaktyvi iliustracijų knyga“ (Darbo vadovės prof. A. Lisauskienė ir M. Bikulčiūtė) buvo išleista leidyklos ir pasiekė tūkstančius jaunųjų skaitytojų. 
  Dalinamės Dianos mintimis apie studijas Grafinio dizaino katedroje, knygos sukūrimą ir galop apie tai, kas įkvepia:

  „Esu Diana, Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros 3 kurso studentė. Praėjusieji studijų metai man buvo ne tik įsimintini, bet ir produktyvūs – surengiau pirmąją savo darbų parodą, iliustravau ir išleidau debiutinę knygą, iš naujo įsitikinau, kokia vertybė yra miegas. 
  Istorija „Kaip šuo ir banginis išgelbėjo Vilnių“ mano rankose atsidūrė tada, kai labiausiai reikėjo. Pavasario semestro studijų dalyko užduočiai „Iliustracijų knyga“ (dėstytoja prof. Aušra Lisauskienė) ieškojau teksto. Laiko ilgai svarstyti nebuvo – Akademijoje keletas projektų vyksta vienu metu. Bandžiau laimę ir kreipiausi į autorę Eveliną Daciūtę. Trumpai nupasakojau būsimą interaktyvios knygos projektą ir ji iškart pasiūlė kelis puikius tekstus. Istorija apie šunį ir banginį man iškart prilipo. Poemos įvykių centre – Vilnius, kuris man visuomet siejosi su kūryba. Ne tik dėl Akademijos, bet ir dėl anksčiau senamiestyje lankytų piešimo, tapybos kursų, bei dailės studijos ŠMC. Su kiekviena užduotimi Grafinio dizaino katedros studentai skatinami ieškoti originalių, inovatyvių sprendimų. Interaktyvi knyga – ne išimtis. Savitos iliustravimo technikos paieškos truko kurį laiką. Norimą spalvų ir tekstūrų balansą atradau tapydama akrilu ir mentele. Čia pagrindinių personažų charakterių ir mimikos įkvėpėjais neabejotinai tapo mano šunys. Vėliau sekė praturtintos realybės, animacijų kūrimas knygai. Labai įdomus buvo šių trijų komponentų: teksto, iliustracijos ir animacijos suderinimo procesas, suvokimas, kiek papildoma medija praplečia tradicinės knygos sąvoką. Tokio tipo interaktyvių knygų Lietuvos rinkoje kol kas labai reta, tad pabaigtos knygos prototipas nustebino net spaustuvės darbuotojus. Tiesa, nors knygos novatoriškumą pozityviai įvertino ir pati rašytoja, leidyklos čia įžvelgė riziką. Vis tik daug Evelinos Daciūtės kūrybos gerbėjų mielai parėmė projektą Patreon platformoje, o leidykla „Tikra knyga“ nusprendė knygą išleisti.
  Prieš kurį laiką keletas žmonių manęs paklausė, ar jau atradau sau artimiausią grafinio dizaino sritį. Paradoksalu, bet prieš pora metų atsakymas į šį klausimą būtų buvęs konkretesnis nei dabar. Studijų metu dirbame su itin skirtingais projektais, kurie praplečia akiratį ir kartu yra labai realūs, jų rezultatai atveria galimybes ir už Akademijos ribų. Džiaugiuosi, kad įpusėjus bakalauro studijas būtent su šiuo projektu pasitaikė proga nueiti visą kelią: nuo pirminės idėjos iki knygos pristatymo skaitytojams.“