• Naujienlaiškis
 • Vilniaus dailės akademijoje viešės pasaulyje pripažintos „Tara Books“ leidyklos iš Indijos atstovas ir šilkografijos specialistas C.Arumugam

  Arumugam VDA studentams, akademinei bendruomenei ir visiems, besidomintiems knygų menu, pristatys knygos kūrimo paskaitą, paremtą leidyklos veiklos patirtimi. Paskaitoje bus išdėstytas nuodugnus knygų atsiradimo kelias ir jos kūrimo žinios: pradedant nuo pirmųjų spaudos žingsnių, siūlų ir klijų sąveikos, kūrybinio proceso eksperimentų ir iššūkių. Taip pat leidyklos atstovas pasidalins knygų amato puoselėjimo ir skatinimo šiuolaikinėje kultūroje patirtimi.

  Pristatymas vyks: spalio 26 d. (trečiadienį) 16 val., VDA Doktorantūros skyriaus 102 aud. (Malūnų g. 3) C


  „Tara Books“ leidykla yra gerai žinoma knygų meno pasaulyje, pelniusi ne vieną apdovanojimą ir įvertinimą. 2013 m. didžiausioje pasaulyje vaikų knygų mugėje Bolonijoje „Tara Books“ buvo apdovanoti kaip geriausia Azijos šalių leidykla, o 2014 m. tarptautinėje Londono knygų mugėje pelnė apdovanojimą „International Book Industry Excellence Award“.

  Leidyklos knygų spaudos vadovas C.Arumugam jau 20 metų eksperimentuoja su rankų darbo knygų gamyba. Nuo pat 1995 m. karjeros pradžios C. Arumungam kūrybiškų bandymų ir paieškų dėka intensyviai kūrė unikalų “Tara books” knygų įvaizdį, kurio pagrindiniai išskirtinumo aspektai, – šilkografijos spauda ir knygų įrišimas rankomis.

  Šiuo metu leidykloje dirba 25 knygų kūrimo ir įrišimo specialistų, kurie toliau vysto C. Arumungam įgytą patirtį ir spalvų derinimo, spaudos ir įrišimo popieriaus parinkimo žinias ir įgūdžius, bei pritaiko juos šiandieninėje knygų gamyboje.

  Leidykla „Tara Books“ domisi ir knygų menu ir iliustracija iš Lietuvos. 2015 m. savo leidybos, knygos meno ir rezidencijų centre „Book building“ Čenajaus mieste (Indijoje) surengė sovietinių laikų iliustracijos iš Lietuvos parodą, o šiuo metu kartu su Lietuvos kultūros institutu rengia minėto laikmečio iliustraciją pristatantį leidinį anglų kalba (autorė Giedrė Jankevičiūtė).

  Renginį organizuoja VDA ir Lietuvos kultūros institutas