• Naujienlaiškis
 • VDA Grafikos katedros III ir IV kurso estampistai, piešėjai (ne knygininkai) kviečiami į doktorantės Laisvydės Šalčiūtės kūrybines dirbtuves „Kūrybinės strategijos. Vaizdaraščiai".

  Vaizdus žmonija ėmė gaminti kur kas anksčiau už raštą. Vaizdai nuo neatmenamų laikų padėjo ir padeda mąstyti apie žmogų ir jį supantį pasaulį.
  Šiuo metu gyvename visuotinio vaizdų antplūdžio epochoje. Esame apsupti vaizdų gamybos, sklaidos ir vartojimo technologijų. Mūsų kultūros pamatą sudarantys vaizdai ir žodžiai susiję kur kas glaudžiau, nei galėtų atrodyti. Jie persmelkia vieni kitus tarsi dvi kalbos, nuolat verčiamos viena į kitą.
  Šių užsiėmimų metu aptariama bendra verbalizavimo ir vizualizavimo strategijų kilmė, bei šių strategijų tarpusavio koreliacija šiuolaikiniame mene. Susipažįstama su įvairiai šią temą atspindinčių menininkų darbų pavyzdžiais. Grupinių užsiėmimų ir individualių konsultacijų metu lavinamas kūrybinis mąstymas, individualaus braižo paieškos, ugdomi vaizdų analizavimo ir kontekstualizavimo įgūdžiai.

  Šios kūrybinės dirbtuvės skirstomos į keturis etapus:

  I. 2016 10 21 /// 10.00 val. Teorinė dalis, užduoties aptarimas. 314 auditorija.
  II. 2016 11 04 /// 10.00 val. Tarpinis eskizų ir idėjų aptarimas
  III. 2016 11 18 /// 10.00 val. Atliktų užduočių ir rezultatų aptarimas bei būsimos parodos planavimas.
  IV. 2016 sausio mėn. paroda (data bus tikslinama darbo eigoje)