• Naujienlaiškis
 • CACA erdvės atidarymas

  VDA Naujųjų Rūmų kiemelyje (Malūnų g. 5) atsidaro CACA (Contemporary Art Centre Active) erdvė, kurioje visi yra kviečiami užsiimti aktyvia kultūrine gyvensena. Inovatyviausi šilkografijos treniruokliai, piešimo estafetės bei kitos grafikos ir sporto priemonės padės jums atsikratyti žalingų pasyvaus meno vartojimo įpročių ir kultūriškai „išsijudinti“.

  Gerų rezultatų padės siekti instruktažinės meninės vizualizacijos, o treneriai iš VDA grafikos katedros jums praves pilnavertį kultūrinio tobulėjimo seansą, kurio dėka pasiruošite vasaros parodų sezonui.

  „5 Malūnų“ ekspozicinėse erdvėse taip pat bus pristatyta Juozapo Švelnio instaliacija „Membrana“, kur kiekvienas galės pasijusti meno kūrinio dalimi. 
  Kviečiame ateiti, patreniruoti savo menines jusles, užsidegti sportiniu azartu menui bei susipažinti su grafikos katedros veikla!


  Apie CACA:

  CACA (contemporary art centre active) yra VDA grafikos katedros studentų iniciatyva, kuria siekiama supažindinti kultūros nakties lankytojus su savo kūrybine gyvensena ir užkrėsti kultūriniu ritmu. Savo projektu raginame būti ne pasyviais kultūros vartotojais, o aktyviai įsitraukti į meninę veiklą, štai kodėl pasirinkome pavadinimą CACA – Contemporary Art Centre Active.

  Renginių forma bus susijusi su sporto klubo tematika bei 8-to dešimtmečio estetika. Šios iniciatyvos metu vyks šilkografijos karuselė: spauda ant marškinėlių ar kitų paviršių , aktyvaus vaizdo kūrimo treniruotė, skaitmeninio piešimo demonstracija gyvai. CACA veikla skirta tiek vaikams, tiek vyresniems lankytojams, kuriuos treneriai mielai pakonsultuos, padės naudotis įranga bei pasiūlys už auką įsigyti meninės produkcijos, taip paremiant jaunus kūrėjus. Renginio lankytojai bus kviečiami įsitraukti į įvairias kitas veiklas: jiems bus suteikta galimybė gauti savo pieštą nuotrauką kilnojamoje fotoateljė, įsitraukti į žaidimus, garantuojančius naujas pažintis ir grafikos kūrimo žinių praplėtimą. Išvargusius šventės svečius atsipūsti kvies poilsio erdvė, kur džiugins muzika bei šmaikštūs vaizdai iš VDA studentų gyvenimo.

  Renginys yra VDA "Meno celių", Kultūros nakties programos dalis

  Renginios kuratorė Elena Grudzinskaitė

  Renginio organizatorius VDA Grafikos katedra

  Rėmėjai: UAB Heliopolis, Libra Vitalis