• Naujienlaiškis
 • Tautinis kostiumas. Interpretacijos

  2017 05 02 16.00 - 2017 05 26

  Parodos atidarymas ir paskaita
  „Kaip šiandien regimas tautinis kostiumas“ (Jolanta Rimkutė)
  gegužės 2 d. 16 val.

  2017-iesiems – Tautinio kostiumo metams – skirta paroda yra unikali galimybė palyginti visuomenės skonių ir pažiūrų kaitą, panaudojant originalią vaizdinę medžiagą iš Lietuvos švietimo istorijos muziejaus Mikalinos Glemžaitės rinkinio, Lietuvos liaudies buities muziejaus, Kauno miesto muziejaus bei šiandien kuriančių dizainerių Ievos Ševiakovaitės ir Jolantos Rimkutės instaliaciją „Čia mano namai”. 

  Parodoje pristatoma kelių Lietuvos muziejų kolekcinė medžiaga žiūrovui atskleidžia tautinį identitetą pabrėžiančio stilizuoto kostiumo tarpukariu kūrybines paieškas, sugrąžina į „socialistinio turinio tautinėje formoje“ formavimo metą, parodant niveliuoto parodomojo (šokių ir dainų šventėms) sovietinio lietuvio tautinį rūbą. Interaktyvia edukacine paroda, siekiame paskatinti paieškas atsakymo į, pasirodo, vis dar aktualų klausimą: ką dėvėti šiandien, siekiant per rūbą atskleisti tautinę tapatybę? Paroda yra „Dizaino savaitės“ programos dalis. 

  Jolantos Rimkutės paskaita „Kaip šiandien regimas tautinis kostiumas“

  Tautinio kostiumo audinių dermės, spalvinės gamos, faktūros ir raštai, dizainerių Jolantos Rimkutės ir Ievos Ševiakovaitės kūrybiniu požiūriu, gali gyventi savarankišką gyvenimą bet kokios formos. Dizainerės kūrybiškai interpretuoja tautinio kostiumo paveldą, sąmoningai sukeisdamos raštų mastelius ir perkeldamos iš archajinės formos į šiuolaikinį pasaulį.

  Ekspozicija veiks iki gegužės 26 d. 

   

  Tautinis kostiumas. Interpretacijos
  Kęstučio g. 3
  Kęstučio g. 3, Telšiai