• Naujienlaiškis
 • “išvestiniai ir pirminiai“

  2017 10 26 - 2017 11 11

  Konstantinas Bogdanas | „išvestiniai ir pirminiai“

  Kviečiame į menininko Konstantino Bogdano parodą „išvestiniai ir pirminiai“, kuri VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“ veiks spalio 26 d. – lapkričio 11 d. 

  „išvestiniai ir pirminiai“

  Kaip kūriniai veikia vienas kitą? Keliom kryptim ir kiek kartų? Į kokį mazgą susipina jų sąveikos kryptys? Kaip dažnai vienas kūrinys paskatina kito atsiradimą? Koks sukurtų kūrinių santykis su kuriamais naujai? Kada ir kodėl sukurtas kūrinys yra revizuojamas? Kokios yra sąvinimosi strategijos?

  Tai klausimai, kuriuos gvildena Konstantino Bogdano paroda „išvestiniai ir pirminiai“. Nors eksponuojami darbai savo problematika ir turiniu yra  skirtingi, tačiau juos vienija vienas bendras bruožas – parodoje jie visi turi tarpusavio „sąšaukos“ partnerį – kitą kūrinį.

  K. Bogdanas: „Parodoje eksponuojami nauji arba senesni, bet Lietuvoje dar nerodyti kūriniai, ir kūriniai jau pažįstami iš anksčiau, kai kurie jų tapę chrestomatiniais. Naujųjų atsiradimą vienaip ar kitaip inspiravo senieji, todėl pirmuosius būtų galima laikyti išvestiniais, o antruosius – pirminiais. Šios parodos esmė –  įvairialypis santykis tarp pirminių ir  išvestinių. Kartais kūriniai yra visai savarankiški, sukurti plėtojant tą pačią temą toliau arba ją  pakreipiant kita linkme, kartais dėl apropriacijos jie susilieja ir tampa vieni kitų sudedamąja dalimi. Savinimosi taikiny atsiduria tiek sava, tiek ir kitų menininkų kūryba – parodoje galima pamatyti ir Adelio Abdessemeto, ir Eglės Butkutės, Donatos Minderytės, Tado Kanapinsko, Sauliaus Kmieliausko ir Žymanto Katino darbus.

  P. S. Pati paroda buvo sumanyta kaip išvestinis veiksmas kito (pirminio) veiksmo atžvilgiu –  ji rengta knygelės, skirtos mano kūrybai, išleidimo proga. Knygelės dar nėra, ji vėluoja, o paroda jau veikia –  taip išvestinis virto pirminiu.“


  Lapkričio 2 d. ir lapkričio 9 d.18 val. lankytojai kviečiami susitikti su menininku, kuris komentuos savo darbus.

  Galerijos darbo laikas: 

  II–V  12 - 18 val.
  VI     12 - 17 val.
  Gaono g. 1, Vilnius

   

  “išvestiniai ir pirminiai“
  Gaono g. 1, galerija „Artifex“
  Gaono g. 1, galerija „Artifex“, Vilnius