Suregistruotos antrojo 2018 m. projektų finansavimo konkurso paraiškos

Lietuvos kultūros taryba (LKT) baigė registruoti antrajam 2018 m. finansavimo konkursui pateiktas paraiškas. Iš viso užregistruotos 2286 paraiškos (galite parsisiųsti visą pateiktų paraiškų sąrašą .pdf formatu). Atmetus 54 administracinio vertinimo nepraėjusią paraiškas, LKT ekspertų vertinimui bus pateiktos 2232 kultūros ir meno iniciatyvos. Pateiktas paraiškas vertins viešo konkurso būdu atrinkti ir, remiantis kultūros ir meno sričių ir sričių ir regionų atstovavimo principu, į darbo grupes pagal kompetencijas suskirstyti kultūros ir meno ekspertai.

Antrajame šių metų kultūros ir meno sričių finansavimo konkursui pateiktos 1177 paraiškos. Kaip ir pirmajame šių metų konkurse daugiausia paraiškų pateikė muzikos (225), literatūros (196) ir etninės kultūros (184) atstovai. Mažiausiai paraiškų pateikta cirko (7), šokio (27) ir dizaino (28) sritims. Lyginant su pirmuoju 2018 m. konkursu, mažiau paraiškų pateikta cirko, dailės, dizaino, etninės kultūros, literatūros, tarpdisciplininio meno, teatro sritims. Tą patį paraiškų kiekį pateikė šokio atstovai, daugiau paraiškų sulaukta iš architektūros, fotografijos, muzikos ir tarpsritinių projektų autorių.

Kultūros ir meno programų konkursams šiame etape pateikta 1055 paraiškos. Daugiausia paraiškų kaip ir kiekviename konkurse pateikta Kultūros edukacijos (319) Atminties institucijų (258) ir Mėgėjų meno (163) programoms. „Globalios Lietuvos“ idėjos sklaidai skirtoje programoje nuo šių metų buvo liberalizuotos paraiškų teikimo sąlygos užsienyje veikiančioms lietuvių bendruomenėms, tuo pasinaudojo 13 užsienio lietuvius vienijančių organizacijų. Iš viso šiai programai pateiktos 36 paraiškos. O dėl teisės atstovauti Lietuvai 2019 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje varžosi 7 projektų autoriai, 5 iš jų nurodė tarpdisciplinio meno sritį.

Programai „Menas žmogaus gerovei“ pateiktos 73 iniciatyvos. Medijų ir informacinį raštingumą norėtų skatinti 41 pateikto projekto autoriai. Skaidai užsienyje pateikta 61, o Menininkų rezidencijoms Lietuvoje – 29 paraiškos. Kultūros ir kūrybinių industrijų programai pateiktos 67 iniciatyvos. Tremtinių ir politinių kalinių kapų ir palaidojimo vietų tvarkymui bei tremties ir palaidojimo vietų lankymui iš viso pateikta 10 paraiškų. Vos 1 paraiška pateikta Kultūros paveldo programai.

Antrajam finansavimo konkursui paraiškas pateikė 120 vietovių registruotos įstaigos ir įmonės. Tiesa, tarp jų vis dar dominuoja didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikiančios organizacijos. Kaip jau tapo įprasta beveik pusę užregistruotų paraiškų – 47,83 proc. – pateikė Vilniuje registruotos įstaigos, 10, 5 proc. – Kaune ir 3,81 – Klaipėdoje.

Antrajame 2018 m. finansavimo etape planuojama paskirstyti apie 4,5 mln. eurų, t. y. maždaug 26 % 2018 m. Kultūros rėmimo fondo lėšų. Iš viso 2018 metais LKT planuoja paskirstyti beveik 17 mln. eurų. Pirmuosius antrojo finansavimo konkurso rezultatus planuojama pradėti skelbti gegužės pradžioje.

Vilniaus dailės akademija antrajame 2018 m. metų kultūros ir meno sričių finansavimo konkurso etape pateikė 20 paraiškų. 

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė Agnė Narušytė, architektas Rolandas Palekas, teatrologė Ina Pukelytė, etnologė Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė ir paveldosaugininkė Ingrida Veliutė.