• Naujienlaiškis
 • Atvira paskaita su viešnia iš Britų Tarybos Sarah Mann ir VDA magistrante Morta Nakaite

  Atvira paskaita “INTERNATIONAL FASHION SHOWCASE 2019: Morta Nakaitė atstovauja Lietuvai; BRAVE NEW WORLDS: kintantis mados veidas”

  Gruodžio 11 d. 10 val.
  VDA prof. Felikso Daukanto auditorija | 112 aud.
  Vilniaus dailės akademija, Maironio g. 3, 1 aukštas

  Paskaitos tema:  kokiais būdais nauja jaunų dizainerių karta – siekdama tvaresnės ir etiškesnės mados ateities – prieštarauja nusistovėjusiems gamybos ir vartojimo modeliams?


  SARAH MANN

  Architektūros, dizaino ir mados skyriaus direktorė Britų Taryboje Sarah Mann pristatys programą “INTERNATIONAL FASHION SHOWCASE” (IFS), kurioje 2018-2019 viena iš finalininkių tapo ir Lietuvai tarptautineje parodoje atstovaus VDA Tekstilės meno ir dizaino magistrantė Morta Nakaitė.

  S. Mann vadovauja britų pavilionui Venecijos architektūros bienalėje, o būdama kūrybos direktore yra atsakinga už strategiją Britų tarybos architektūros, dizaino ir mados skyriuje, jos praktikoje ir tokios novatoriškos parodos kaip SHOWstudio: Fashion Revolution, Pick Me Up: Graphic Arts Fair, Maison Margiela 20 ir Tim Walker: Storyteller, bei artėjanti paroda “BRAVE NEW WORLD”.

  https://design.britishcouncil.org/about/


  Sarah Mann. British Council nuotrauka


  MORTA NAKAITĖ

  M. Nakaitė pristatys savo patirtį dalyvaujant IFS: tai kūrybinės ir mados verslo rezidencijos London College of Fashion bei Somerset House, online mokymų programa LCF. Per asmenines patirtis ir istorijas, kurios yra glaudžiai susijusios su vieta ir kontekstu ji ieško savo unikalios pozicijos tarp meno ir dizaino.

  http://www.mortanakaite.com/

  The International Fashion Showcase - tai kylančių dizainerių programa Londono madų savaitėje, jos metu vieningame formate pristatomi geriausi savo šalių jauni dizaineriai, atskleidžiamos savitos ir esminės šiuolaikinės tautų kultūros. Specialią programą 16 finalininkų suformavo British Council, British Fashion Council, London College of Fashion ir Somerset House.

  https://design.britishcouncil.org/projects/ifs/ifs-2019/


  Morta Nakaitė. Nuotrauka iš asmeninės svetainės. Autorė Gertrūda Varnaitė.


  Partneriai: Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje, Britų taryba; organizuojama bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademijos tekstilės meno ir dizaino katedra.

  Paskaita ir Q&A vyks anglų kalba.