• Naujienlaiškis
 • Telšių fakultete bus steigiamas STEAM atviros prieigos centras

  Spalio 6 d. pasirašyta sutartis dėl Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos (STEAM – angl. Science, Technnology, Engineering, Art (creative activities), Mathematics) atviros prieigos centro įsteigimo VDA Telšių fakulteto patalpose. 

  Jame veiks keturios laboratorijos: viena – biologijos ir chemijos, antra – fizikos ir inžinerijos, trečia – robotikos ir informacinių technologijų, o ketvirta bus specializuota – meno laboratorija. Iš viso šalyje planuojama įsteigti dešimt tokių centrų – po vieną kiekvienoje apskrityje.

  „VDA kartu su partneriais ir verslo atstovais sieks sukurti unikalų, patrauklų ir vieną iš pavyzdingiausių STEAM atviros prieigos centrų Lietuvoje, kuris trauks ne tik Telšių rajono, bet ir Mažeikių, Plungės bei Rietavo savivaldybių moksleivius bei visuomenę, skatins jų motyvaciją ir tobulėjimą“

  VDA rektorius prof. Audrius Klimas


  R. Banys, P. Kuizinas, A. Klimas, A. Pitrėnienė                          P. Kuizinas, A. Klimas, A. Pitrėnienė

  STEAM atviros prieigos centre veiks techninės kūrybos, konstravimo, modeliavimo, tyrinėjimo, programavimo ir kitos gamtos, technologinių ir tiksliųjų mokslų neformaliojo švietimo veiklos. Taip pat jame bus organizuojami profesinio orientavimo renginiai, susitikimai su mokslo, pramonės ir paslaugų sektorių atstovais, pažintiniai mokinių vizitai į mokslo institucijas, pramonės, paslaugų verslo įmones.

  Daugiau informacijos Telšių savivaldybės puslapyje  ir ŠMM svetainėje.