• Naujienlaiškis
 • „Scanoramos kryptys“

  Scanorama kviečia į šių metų renginius! 

  „Scanoramos kryptys“– tai seminarų ir diskusijų ciklas, kurių metu kino kūrėjai yra skatinami išsamiau susipažinti su kino industrijos procesais susitikimuose su pripažintais režisieriais, prodiuseriais ir kino kritikais iš Skandinavijos ir Vakarų Europos. Šių metų „Scanoramos kryptyse“ kino kūrėjai bus kviečiami ne tik tobulinti profesinius praktinius įgūdžius, bet ir aptarti šiandienos kino industrijos aktualijas, teorinius ir politinius iššūkius.


  Nuotr. scanorama.lt

  Lapkričio 11 d. 
  112 aud., VDA Dizaino inovacijų centras, Maironio g. 3

  12 val. – pirmasis „Scanoramos krypčių“ renginys, kurio metu lietuvių kino autoriai turės galimybę susitikti su politinių satyrų režisieriumi Julian Radlmaier.
  15 val. – seminaras, kurį ves audiovizualinės srities teisininkė Daiva Jurkonyte, pristatysianti alternatyvias autorinių teisių gynimo priemones.

  Lapkričio 18 d.
  112 aud., VDA Dizaino inovacijų centras, Maironio g. 3 

  12 val. – atvira diskusija „Moterys kino industrijoje“, skirta moterų profesinio tapatumo analizei.
  15 val. – lietuvių animacijos kūrėjai turės progą plačiau susipažinti su animacijos prodiusavimu bei sklaida prancūzų prodiuserės Luce Grosjean meistriškumo dirbtuvėse.

  Išsami renginių programa

  Visi „Scanoramos krypčių“ renginiai yra nemokami ir vyks anglų kalba, išskyrus audiovizualinės srities teisininkės Daivos Jurkonytės paskaitą „Teisių gynimas iki ir vietoj teismo“, skirtą lietuviškai auditorijai.


  Šių metų „Scanoramos kryptys“ organizuojamos bendradarbiaujant su Kūrybiškos Europos biuro Lietuvoje MEDIA skyriumi, Lietuvos kino centru, Švedijos ambasada, Vilniaus dailės akademija ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu.

  Norintys dalyvauti industrijos konferencijoje „Scanoramos kryptys“, kviečiami registruotis iki lapkričio 11 d.
  Registracija

  Daugiau informacijos: forum@scanorama.lt