• Naujienlaiškis
 • Vilniaus dailės akademijoje lankysis Švedijos menininkų organizacijos Rejmyre Art LAB nariai. Balandžio 22 dieną, 15 val. Nidos meno kolonijos biure Vilniaus dailės akademijoje, Maironio g. 6, Vilniuje, 226 kabinete (antrame aukšte) svečiai pristatys vasaros dirbtuves meno magistrams „Nordic Studio for Continued Engagement“ (liet. „Šiaurės tęstinio bendradarbiavimo studija“). Šia programa gali pasinaudoti Šiaurės ir Baltijos šalių absolventai. Ja siekiama sukurti tarptautinį meno studijas baigusiųjų tinklą ir suteikti sąlygas diskutuoti apie meną. Visi susidomėję ir studijuojantys menų magistrantūros programose kviečiami pasinaudoti stipendijų galimybe.

  Menininkų organizacijos Rejmyre Art LAB veikla sutelkta į įvietintą gamybą. Siekiama sukurti intymią aplinką, kurioje jauni kūrėjai galėtų mokytis vienas iš kito ir bendradarbiauti su konkrečios vietos gyventojais. Pastarųjų dirbtuvių dalyviai tyrinėjo fizinius, konceptualius ir metaforinius įvairių temų aspektus.

  Dirbtuvėse gali dalyvauti tiek vizualaus meno, tiek amatų praktikai, taip siekiama inicijuoti šių dviejų sričių susitikimą ir mainus. Dirbtuvių veikla apima daugelį sričių: nuo individualių ir grupinių praktinių užsiėmimų, darbų pristatymų, kolegų darbų kritikos iki bendruomeninio gyvenimo. Nuo Rejmyre Art LAB veiklos pradžios 2009-aisiais, organizacijos rengiamos dirbtuvės, menininkų rezidencijos, seminarai ir parodos vyksta Rejmyre, mažame stiklo fabriko miestelyje, bei artimiausiame – Kalbo kaime. Abi gyvenvietės yra apsuptos miškų ir ežerų ir yra nutolusios nuo Stokholmo į pietvakarius. Nuo Švedijos sostinės jas skiria kelios valandos kelio.

  Dalyviai:

  Daniel Peltz (US)
  Sissi Westerberg (SE)
  David Larsson (SE)

  Renginys Facebook
  Daugiau informacijos Nidos meno kolonijos puslapyje
  Daugiau apie vasaros dirbtuves