• Naujienlaiškis
 • Savanoriauk NDG

  Nacionalinė dailės galerija (NDG) suteikia retą progą būsimiems meno lauko profesionalams kelias vasaros savaites (ir ilgiau) intensyviai dirbti kartu su žinomais pasaulio menininkais, iš vidaus susipažinti su meistrų kūrybos strategija ir gauti labai svarbų įrašą į savo CV.

  2017 m. NDG bus atidaryta paroda „Miesto gamta: pradedant Vilniumi“, kuriai penkis naujus kūrinius pateiks Lietuvos ir užsienio menininkai - Kader Attia, Julius von Bismarck, Pakui Hardware (Neringa Černiauskaitė & Ugnius Gelguda), Kuai Shen ir Julijonas Urbonas. Kūrybos procesas jau prasidėjo, menininkai ruošiasi bendradarbiauti su mokslininkais, o parodos kuratoriai rengia plačią edukacinę programą.

  NDG ieško savanorių, tinkamų asistuoti trims parodoje dalyvaujantiems užsienio menininkams. 
  VDA studentams savanorystė gali būti užskaitoma kaip praktikos darbas.

  Daugiau informacijos apie projektą: http://ndg.lt/mglt.pdfegle@ndg.lt, tel. 8 675 10015
  Motyvacinį laišką ir laisvos formos gyvenimo aprašymą siųskite adresu egle@ndg.lt

   

  1. Kuai Shen asistentas

  http://kuaishen.tv

  Menininkas gyvens Vilniuje, „Rupert“ rezidencijoje.

  Asistavimo laikotarpis: 2016 07 01-07 31. Galima tartis dėl trumpesnio laikotarpio (min. 2 savaitės), bet pirmenybė bus suteikta tiems kandidatams, kurie savanoriaus visą numatytą terminą.

  Reikalavimai: anglų  kalba (kalbėjimo ir rašymo įgūdžiai), komunikabilumas, organizaciniai sugebėjimai, atsakingumas.

  Privalumas: domėjimasis šiuolaikiniu menu, išsilavinimas šioje srityje; domėjimasis biologijos mokslu.

  Užduotis: pagalba menininkui ieškant jam reikiamos informacijos lietuvių kalba, komunikavimas su įmonėmis, organizacijomis ar asmenimis lietuvių kalba, tyrimai archyvuose lietuvių kalba. Asistentas turės būti pasiekiamas kiekvieną dieną

   

  2. Julius von Bismarck asistentas

  http://juliusvonbismarck.com

  Menininkas gyvens Vilniuje, „Rupert“ rezidencijoje. Už rezidencijos ribų menininkas bus „aklas“ (dėvės regėjimą blokuojančius lęšius).

   

  Asistavimo laikotarpis: 2016 07 16-31. Galima tartis dėl trumpesnio laikotarpio (min. 1 savaitė), bet pirmenybė bus suteikta tiems kandidatams, kurie savanoriaus visą numatytą terminą.

  Reikalavimai: anglų kalba (kalbėjimo ir rašymo įgūdžiai), komunikabilumas, organizaciniai sugebėjimai, atsakingumas.

  Privalumas: domėjimasis šiuolaikiniu menu, išsilavinimas šioje srityje, domėjimasis gamtos ar tiksliaisiais mokslais, vairuotojo teisės.

  Užduotis: padėti „aklam“ menininkui orientuotis Vilniaus erdvėse (išskyrus rezidencijoje „Rupert“), pagalba menininkui ieškant jam reikiamos informacijos, prieinamos tik lietuvių kalba, komunikavimas su įmonėmis, organizacijomis ar asmenimis lietuvių kalba. Asistentas turės būti pasiekiamas kiekvieną dieną

   

  3. Kader Attia asistentas

  http://kaderattia.de

  Menininkas į Vilnių neatvyksta.

  Asistavimo laikotarpis: 2016 08 01 – 11 30. Galima tartis dėl trumpesnės trukmės (min 1 mėnuo), bet pirmenybė bus suteikta tiems kandidatams, kurie savanoriaus visą numatytą terminą.

  Reikalavimai: anglų kalba (kalbėjimo ir rašymo įgūdžiai), komunikabilumas, organizaciniai sugebėjimai, atsakingumas.

  Privalumas: domėjimasis šiuolaikiniu menu, išsilavinimas šioje srityje, darbo archyvuose ar muziejuose patirtis.

  Užduotis: atlikti darbus, reikalaujančius fiziškai būti Vilniaus mieste (tyrimai archyvuose, menininką dominančių objektų radimas, fiksavimas, fotografavimas, filmavimas). Medžiagos pateikimas menininkui internetu. Pagalba menininkui ieškant jam reikiamos informacijos, prieinamos tik lietuvių kalba, komunikavimas su įmonėmis, organizacijomis ar individais lietuvių kalba. Reikalinga operatyvi reakcija į el. laiškus, tačiau pasiekiamumas kiekvieną dieną nebūtinas.