• Naujienlaiškis
 • Vilniaus dailės akademija 18-ojoje Vilniaus knygų mugėje, kuri vyks vasario 23–26 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, pristatys išskirtinį interaktyvų projektą „ė“, kūrybines dirbtuves „Knygrišėnai. K(b)ūrybos kontora“ bei lankytojus kvies į performatyvų VDA dėstytojo dr. Vytauto Michelkevičiaus monografijos „Meninio tyrimo suvesti. Žinojimo kontūrais“ pristatymą.

  Interaktyvus projektas „ė“

  9-oji lietuviškos abėcėlės raidė ė yra vienintelis jokių kitų kalbų nenaudojamas ženklas. Interaktyvus projektas „ė“ sukūrė lietuvišką identitetą ir kūrybinėse veiklose leis patirti šio ženklo unikalumą. Tai lankytojai turės galimybę padaryti įvairiausiais būdais: parodos svečiai galės žymėti ė-bilietą, specialiais ė-akiniais skaityti lietuviškus tekstus, susipažinti, kaip šiuolaikiniuose tipografiniuose šriftuose „ė“ raidė pakeičiama kitokiais ženklais ir jų kombinacijomis, peržiūrėti ė-video, kuriame kalbama apie „ė“ raidės savybes: tašką, garsą, reikšmę ir aktualumą bei sudalyvauti ė-loterijoje, kurioje bus galima laimėti įvairiausių ė-prizų
  (ė-atvirukų, ė-ženkliukų, ė-saldainių ir kt.). Projektas yra rengiamas Leipcigo knygų mugės programai, kurioje Lietuva kovo 23–26 d. dalyvaus išskirtinėmis svečio teisėmis.  

  Kūrybinės dirbtuvės „Knygrišėnai. K(b)ūrybos kontora“

  Kūrybinių dirbtuvių „Knygrišėnai. K(b)ūrybos kontora“ metu bus aiškinamasi ir praktikuojama magija, veikianti kuriant naujus pasaulius knygose. VDA Grafikos katedros studentai mugės svečius ir dalyvius kvies įsitraukti į neįprastą ir stebuklingą pašto ženklų, knygos-objekto, iliustracijų personažų, jų istorijų kūrimo procesą, atskleis iliustravimo meno triukus ir paslaptis. Kiekvienas stendo lankytojas patirs kūrybinį džiaugsmą – bent trumpam taps stebukladariu kūrėju, išsineš savo sukurtą (o gal išburtą?) kūrinį, o taip pat galės įsigyti ir grafikos studentų pagamintų atvirukų bei knygelių.

  Monografijos „Meninio tyrimo suvesti. Žinojimo kontūrais“ pristatymas

  Vilniaus dailės akademijos leidykla pakvies į neįprastą Vytauto Michelkevičiaus monografijos „Meninio tyrimo suvesti. Žinojimo kontūrais“ pristatymą – komiksų piešėja Miglė Anušauskaitė gyvai pieš dideliame ekrane, o mugės lankytojai galės čia pat žiūrėti, klausyti ir užduoti klausimus. Pristatyme kartu su knygos autoriumi dalyvaus menotyrininkė Agnė Narušytė, filosofas Aldis Gedutis ir dizaineris-tyrėjas Julijonas Urbonas.

  www.meninistyrimas.lt

  Projektas „ė“ yra rengiamas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu. Projekto „ė“ ir kūrybinių dirbtuvių rėmėjai: UAB „Heliopolis“ ir UAB „Libra Vitalis“.