• Naujienlaiškis
 • Spalio 24-28 dienomis VDA Klaipėdos fakultete vyko vienos savaitės kūrybinis užsiėmimas, kuriame dalyvavo ne tik vietiniai studentai, bet ir studentai, atvykę iš Islandijos, Suomijos ir Latvijos. 

  Užsienio studentų kelionės išlaidas finansavo tarptautiniai CIRRUS tinklai.

  Kursą vedė profesorius iš Leipcigo aukštosios dailės mokyklos Christoph Feist. Jis atvyko pagal Erasmus programą.

  Tema vadinasi CARGO (krovinys). Kodėl gi pasirinkta tema apie krovinius? Profesorius surado bendrų istorinių sąsajų tarp Vokietijos ir Lietuvos būtent nagrinėdamas istorinį Hansos kelią.
  ISO konteineris yra tapęs pasaulinės prekybos simboliu. Jis tapo ženklu, pažįstamu bet kurioje pasaulio šalyje ir bet kurioje žmonių bendruomenėje. Tuo pačiu tai sąsajos su istoriniu Hansa keliu, kai kroviniai keliavo per Klaipėdos uostą.

  Praktinių užsiėmimų metu, kuriuos vedė dėstytojas Ch.Feist, studentai lankėsi Klaipėdos miesto teritorijose, kur sandėliuojami konteineriai (AB "Smeltė") ir bandė išsiaiškinti kokias istorijas konteineriai gali „papasakoti“ mums, kaip tas istorijas galima vizualizuoti dvimatėje plokštumoje, pavyzdžiui plakate.

  Studentai intensyviai dirbo visą savaitę, daug eskizavo. Naudodamiesi skaitmeninio piešimo planšetėmis ir Photoshop programa sukūrė įtaigius ir socialiai aktualius plakatus.

  Plakatai šiuo metu eksponuojami VDA Klaipėdos fakulteto (Daržų g. 18) vestibiulyje.

  VDA Klaipėdos fakulteto bendruomenė planuoja organizuoti daugiau tarptautinių kūrybinių užsiėmimų. Kaip parodė pirmoji patirtis, jų metu studentai gali ne tik patobulinti anglų kalbos įgūdžius ir susirasti draugų kitose šalyse, bet ir padirbėti pagal užsienio dėstytojų kūrybines metodikas.