• Naujienlaiškis
 • Anthony Stellaccio | „Senukas Senukuose“

  VDA Keramikos kūrybinis centras kartu su kultūrinių iniciatyvų grupe „Kvadratas“ pristato amerikiečių menininko, rašytojo, kuratoriaus ir dėstytojo Anthony Stellaccio eksperimentinę autorinių darbų parodą „Senukas Senukuose“.

  Autorius savo kūrybą pristatys birželio 7 d. 17 val.
  „Gobis/Lauko ekspo“ paviljone (Gedimino pr. 13, prie La Crepe blyninės)


  Anthony E. Stellaccio (JAV) nuo šių metų vasario vykdė meno ir mokslo programą VDA Keramikos katedros studentams. Antrą kartą gavęs Fulbraito stipendiją keramikos meno ir mokslo tyrimams, A. Stellaccio dėstė III BA kursui ir konsultavo kitus keramikos studentus, skaitė paskaitas JAV šiuolaikinės keramikos temomis bei demonstravo darbų nuotraukas, dalyvavo KKC organizuojamoje „Keramikos pavasario sesijoje“.

  Vilniaus dailės akademijoje A. Stellaccio įgyvendino ir savo meninį projektą „Senukas Senukuose“, kuriam panaudojo prastą, atliekamą nuo kitų darbų molį. Todėl Anthony darbai eksponuojami nedegti ir simbolizuoja trapumą, laikinumą ir atsinaujinimą. Po parodos A. Stellaccio kūriniai vėl bus perdirbti į molio masę ir grąžinti naudojimui keramikos studentams.

  Kūrinių tikslas yra kelti žiūrovui klausimus, skatinti jų susidomėjimą bei abejones ir čia pat pajusti jaudulį ir ryžtingo nusivylimo riziką.

  Anthony Stellaccio

  Dėkojame Anthony Stellaccio už skirtą energiją, dėmesį Lietuvos keramikai ir jos ateičiai.


  Apie autorių

  Anthony Stellaccio (g. 1978) yra laisvas menininkas, turintis aukštąjį išsilavinimą tiek vaizduojamojo meno, tiek folklorinės dailės srityse. Būdamas Amerikos folkloro draugijos, American Ceramic Circle ir Tarptautinės keramikos akademijos nariu, A. Stellaccio yra aktyvus menininkas, rašytojas, dėstytojas ir kuratorius.Trejus metus dirbo Smithsonian Nacionaliniame Afrikos meno muziejuje kaip projekto vadovas ir kuratorinių tyrimų specialistas, yra tarptautinis koordinatorius Artaxis tinkle, Clay Studio Filadelfijoje kolekcijų komiteto narys, vienas įkūrėjų ir aktyvus dalyvis ciklo „Anthony E. Stellaccio – kviestinis menininkas ir paskaitos“ Ilinojaus Wesleyan universitete, yra gavęs dvi JAV Fulbright‘o stipendijas moksliniams tyrimams ir mokymams Lietuvoje atlikti. A. Stellaccio dalyvauja socialiniame-politiniame meno simpoziume „Postkolonializmas Izraelyje“ (2016), yra vienas parodos aplinkos apsaugos tema kuratorių Cloud galerijoje Amsterdame (2017), kuruoja didelės apimties parodą „Folkloro įvardinimas šiuolaikinėje keramikoje“ Clayworks, Baltimorė, JAV (2017). Stellaccio pagrindinės domėjimosi sritys yra Rytų Europos keramika, Afrikos menas, meno studentų profesinis tobulėjimas ir kitos veiklos propaguojančios meną ir kultūrą. Menininkas yra išleidęs knygą „Lietuvių liaudies keramika“ ir paskelbęs daugiau nei trisdešimt straipsnių.