• Naujienlaiškis
 •  

  Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete lapkričio 17 dieną vyko vieša diskusija ir parodos „​Herojus" atidarymas.

  Susitikimo metu diskutavome apie naują socialinių projektų kryptį Lietuvoje, kuomet pasitelkiant dailės terapijos metodus bendraujame su socialiai jautriomis visuomenės grupėmis. Kauno fakulteto dekano prof. Jono Audėjaičio teigimu, šia veiklos kryptimi menininkai gali pasiūlyti visuomenei ne tik įdomius, bet ir labai reikalingus projektus. Visiems suinteresuotiesiems buvo pristatyti du VDA Kauno fakulteto įgyvendinami socialaus meno projektai. Projekto „​Tu negali - menas gali!" vadovė doc. Monika Žaltauskaitė - Grašienė papasakojo apie jau trečius metus besitęsiantį glaudų bendradarbiavimą su Ventos socialinės globos namais ir pasidžiaugė, jog anksčiau projektas buvęs procesinis, šiemet tapo rezultato projektu ir lapkričio 25 dieną Ventos socialinės globos namuose bus pristatomas lėlių teatro spektaklis, kuris vainikuos tris metus trunkantį menininkų ir globos namų auklėtinių bendravimą meno pagalba.

  Projekto „(ne)LAISVAS menas" organizatoriai kvietė  išlaisvinti mintis ir pasidalinti įspūdžiais iš bendro menininkų ir Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus – pataisos namų auklėtinių kūrybinio proceso bei pristatė dokumentinę ir meno darbų parodą  „Herojus". Diskusiją moderavo projekto vadovė dr. Ingrida Veliutė. Susitikime turėjo galimybę dalyvauti ne tik VDA Kauno fakulteto, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus - pataisos namų atstovai, svečiai, bet ir keletas užsiėmimuose dalyvavusių jaunuolių, kurių teigimu šio projekto dėka turėję galimybę įdomiai praleisti laiką, atsipalaiduoti, sužinoti kažko naujo, todėl jau laukiantys ir kitų užsiėmimų ateityje.

  „​Per meną gali vykti pokytis žmoguje. Šio projekto dėka menas įgavo naujų jį apibūdinančių žodžių, tokių kaip „vienyti", „keistis“. Svarbiausia,  jog menininkų bendruomenė ateina pas šiuos jaunuolius, kadangi jiems išėjus reikės integruotis į visuomenę, o suvokimas, kad visuomenė jų laukia – labai svarbus" - savo įžvalgomis apie projektą „(ne)LAISVAS menas" dalijosi Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus - pataisos namų direktorius Vytautas Lamauskas.

  Renginio metu pristatyta dokumentinių nuotraukų paroda „​Herojus", kurioje  Inga Navickaitė užfiksavo projekto metu vykiusių kūrybinių dirbtuvių akimirkas. Visi susirinkę taip pat galėjo apžiūrėti pagal projekto dalyvių piešinių motyvus su menininkų pagalba sukurtą projekto atributiką - marškinėlius, maišelius, atvirlaiškius.  

  Dėkojame visiems dalyvavusiems ir kviečiame apžvelgti renginio akimirkas. Nuotraukos - Tomos Šilinaitės.