Garsaus Didžiosios Britanijos menininkų dueto Zierle & Carter kūrybinės dirbtuvės Kauno fakultete lapkričio 11 - 25 d.

Būtina išankstinė registracija. Kūrybinės dirbtuvės skirtos tik VDA studentams. 

Ko reikia, kad užmegztume dialogą su siena, puodu, savo pietų lėkšte, maišu skaldos, augančiu medžiu ar net visu miestu? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškosime kartu su Alexandra Zierle, viena, menininkų dueto Zierle & Carter, narių. Alexandra žada atverti savo kūrybinių įrankių dėžutę, pasidalinti per dešimtį kūrybos metų duete sukaupta patirtimi, požiūriu į performanso meną ir darbo metodais.
 

Mums performanso menas yra išskirtinio momento dalinimasis, visiškai patiriamas tik “čia ir dabar”. Momentas sudarytas iš daugybės realybės aspektų, suliejančių ribas tarp gyvenimo ir meno. Tai yra sklidinas indas, kuriame gali nutikti bet kas, kuriame perkertamos ribos, atveriami portalai, nutiesiami tiltai tarp erdvių, vietų ir žmonių. Jis apgyvendina kolektyvinį momentą, reikalaudamas iš visų dalyvių buvimo, gyvumo ir savirefleksijos. Tai yra erdvė nueiti kažkur kitur, susitikti iš naujo, naujai įsivaizduoti mus ir mūsų pasaulį, nukeliauti į mūsų socialinių, kultūrinių, mentalinių, emocinių ir fizinių ribų pakraščius. Patirti Performanso meną reiškia patirti žinojimo ribas: išvykti ir atvykti, basiems ir nuogiems kolektyviai susitikti begalybės momentų bangose.

Zierle & Carter

Zierle & Carter performanso meno raiška susiformavo iš vizualaus meno praktikų, dirbant su vaizdinėmis ir skulptūrinėmis metodologijomis, bei procesais. Duetas yra apkeliavęs daugelį pasaulio šalių, ne tik kurdami ir pristatydami savo darbus garsiausiuose performanso meno festivaliuose ir meno erdvėse (Venecijos tarptautinė parformanso meno savaitė, MoMa ir „Grace Exhibition Space“ Niujorke, „Federation Square“ Melburne, Liverpulio bienalėje ir k.t.), bet ir dėstydami universitetuose, koledžuose ir nepriklausomose studijose. Jie turi nemažą būrį mokinių, sekančių paskui juos į skirtingas pasaulio šalis ir dalyvaujančių jų kūrybinėse dirbtuvėse net ne po vieną kartą. Dažnai dirbtuvės būna perpildytos ir ne visi norintys gali patekti.  VDA studentams tai išskirtinė galimybė patirti šį mokymą laisvai ir nemokamai, tereikia laiku užsiregistruoti.

Intensyvių užsiėmimų metu studentai turės galimybę naujai pažvelgti į juos supančią įprastinę aplinką, mokytis tirti savo intuiciją, atpažinti ir būti momente „čia ir dabar“, dirbti grupėje. Zierle & Carter mokymo principai pagrįsti medžiaga, tyrimu ir procesu, taigi studentai ne tik dirbs praktinį-kūrybinį darbą, bet taip pat mokysis atlikti tyrimą ir susieti kuriamą darbą su kontekstu, įvesti kelis kontekstus ir žaisti jais. Kūrybinio bendradarbiavimo, gyvo dialogo ir idėjų mainų pagalba studentai taip pat lavins savo socialinius gebėjimus. Zierle & Carter savo kūrybinėmis dirbtuvėmis siekia praturtinti ir praplėsti studentų akiratį už atskiros disciplinos ribų, skatina tarpdiscipliniškumą ir asmeninės profesionalios meninės raiškos ieškojimą. Vizualiųjų menų studentams, turintiems didelį kūrybinį potencialą, eksperimentuojantiems ir vis dar ieškantiems savo kūrybinės kalbos šios kūrybinės dirbtuvės bus itin aktualios.

Zierle & Carter atskleidžia kelias pagrindines dirbtuvėse nagrinėjamas temas:

Vaizdinių kūrimas, skulptūrinė kalba ir performanso estetika, priemonių įtaka procesui, įkūnijimas/buvimas, kūno atmintis, vyksmo tyrinėjimas, savistaba, autentiškumas, transformacija, ribiškumas, siekis, jutimo sąmoningumas/suvokimas, idėjų generacija, kasdieniniai ir ritualizuoti veiksmai, trukmė, kartojimasis, tiesioginė sąveika su žiūrovais ir kitos mažiau įprastos performanso meno struktūros bei strategijos.

Apie menininkus

Daugiau informacijos apie kūrybines dirbtuves, užsiregistravusiems:
vaida.tamoseviciute@gmail.com.

Registracija vyksta iki lapkričio 9 d., el. paštu vaida.tamoseviciute@gmail.com. Dalyvių skaičius kūrybinėse dirbtuvėse ribotas.