• Naujienlaiškis
 • Tapybos katedros studentai papuošė socialinės globos namų interjerą

  Vilijampolės socialinės globos namų kvietimu VDA Kauno fakulteto tapybos katedros II kurso studentai: Aira Baleišytė, Lukas Marciulevičius ir Vytenis Mikulevičius, vadovaujami dėstytojos A. Vaitkūnienės buvo pakviesti ištapyti sieną ir tokiu būdu papuošti interjerą. Minėtų namų globotiniams jaunieji tapytojai kasdienybę praskaidrino ryškiomis spalvomis ir formų pasauliu. Studentai paveikslui ant sienos sukūrė eskizų, kuriuos  pasirinkimui pateikė Vilijampolės socialinės globos namų darbuotojai Akvilei Liaudinskaitei. Bendru sutarimu atrinkti keli variantai, kurie buvo pertapyti ant sienos ir įgavo vientisą vaizdą  socialinės globos namų interjere.

  Mokosi savo darbus pritaikyti įvairiose erdvėse

  VDA Kauno fakulteto Tapybos katedra vykdo programą, kurios metu studentai mokymo proceso metu kuriamus  tapybos darbus gali taikyti realybėje.  Su tapybos darbais dalyvauja parodose ne tik Kauno fakulteto galerijose, bet ir viešoje miesto erdvėje, miesto galerijose, meno projektuose. Vyresnių kursų studentai rengia personalines parodas, mokosi savo sumanymus realizuoti pagal užsakovo pageidavimus ir tai atlieka profesionaliai. Mokymo  procesas tampa intensyvus ir dinamiškas, įgalinantis būsimus profesionalius tapytojus, baigusius bakalauro ir magistro studijas tapti meninio gyvenimo kūrėjais ir dalyviais.

  Tapybos studentai dirbo socialinių globos namų skyriuje, kur gyvena  vaikai su psichine negalia. „Studentams tapant, pastebėjau, jog globotiniai nuostabos kupinomis akimis iš toliau ar arčiau, kiek auklės leido, stebi atsirandančias spalvas, formas. Jiems svarbus emocinis fonas, kurį gali sukurti tapyba. Studentams tai - visapusiška patirtis, pamatyti gyvenimą, koks jis yra iš tiesų, mokymo procese įgyti įvairių patirčių, kurios atsiranda keičiant darbo vietos situacijas, tapymo būdus, nes kūryba vyksta čia ir dabar“ – apie patirtį Vilijampolės socialinės globos namuose pasakojo programos vadovė Aušra Vaitkūnienė.

  Šis Tapybos katedros vizitas į Vlijampolės socialinės globos namus - ne pirmas VDA Kauno fakulteto tokio pobūdžio projektas. Studentai dalyvauja tokių projektų kaip „Tu negali - menas gali!", „(ne)LAISVAS menas", „Senjoro portretas" veiklose, kurių metu meno pagalba ieškoma bendravimo būdų su socialiai jautriomis visuomenės grupėmis.