• Naujienlaiškis
 • Lapkričio 10 d. VDA Kauno fakultete vyks išskirtinis renginys moksleiviams. Kartu su Kauno rajono švietimo centru (KRŠC) organizuojamas respublikinis konkursas „Rudens natiurmortas 2017“ į VDA KF bazę suburs talentingiausius 5-12 klasių tapytojus iš visos Lietuvos.

  Tai jau ne pirmus metus vykstantis projektas, kuris anksčiau būdavo organizuojamas Lapių pagrindinėje mokykloje, o šiemet pirmą kartą persikeliantis į aukštosios mokyklos auditorijas.

  Konkurso metu dalyviai bus paskirstyti į keturias skirtingas grupes pagal amžių: 5-6, 7-8, 9-10 ir 11-12 klasių amžiaus grupės. Čia moksleiviai turės 3 valandas nutapyti iš anksto VDA KF tapybos profesionalų paruoštus natiurmortus, kurie asocijuosis su rudens tema ir bus išskirstyti pagal sudėtingumą atitinkamoms amžiaus grupėms.

  Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti lapkričio 21 d., kai Kauno rajone esančiame Raudondvario dvare bus atidaroma „Rudens natiurmorto 2017“ metu sukurtų darbų paroda.

  Konkurso globėjas: Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas
  Konkurso rėmėjai: Kauno rajono švietimo centras ir Aurelijos Makūnienės paramos-labdaros fondas.

  Diskutuos su mokytojais

  Kol konkurso dalyviai tapys natiurmortus, juos atlydėsiančius mokytojus pasitiks ir užims VDA KF profesionalų komanda. Čia bus pristatomos naujausios meno tendencijos, pasakojama apie vizualiuosius menus, dizainą bei architektūrą, o po bendros prezentacijos seks mokytojų ir fakulteto dėstytojų, katedros vedėjų diskusija „Jaunas žmogus ir šiuolaikinės meno tendencijos“.

  Diskusijos tikslas – informuoti pedagogus apie naujausias šiuolaikinio meno tendencijas, plačiau supažindinti su skirtingomis meno kryptimis, studentų karjeros perspektyvomis bei užmegzti tolimesnį tarpusavio bendradarbiavimą.

  Puzlės dėlionė

  „Rudens natiurmorto 2017“ dalyviai bus ne vieninteliai moksleiviai, kuria lapkričio 10 dieną vaikščios VDA KF koridoriais. Čia, kartu su konkursantais, atvyksta ir 16 moksleivių grupė iš Tauragės. Vaikai nori pasivaikščioti po Akademiją, susipažinti su čia vykdomomis studijų programomis.

  VDA KF kolektyvas jiems paruošė ekskursiją po fakulteto bazes, kurios metu, tam tikrose stotelėse, fakulteto katedrų atstovai moksleiviams pristatys savo studijų programas.

  Ekskursijai pasibaigus vaikai bus kviečiami į kūrybines dirbtuves, kurių metu konstruos milžinišką puzlę ir kiekvienas dekoruos po sau skirtą dėlionės dalelę.

  Tai išskirtinė diena VDA KF – fakultete šurmuliuos virš 100 svečių iš visos Lietuvos.