• Naujienlaiškis
 • Spalio 6-9 dienomis Norvegijos mieste Bergene, vizualizacijų meistrų „MIR“ grupės studijoje, vyko tęstinio projekto „Kūrybinė platforma: Lietuva+MIR“ partnerių susitikimas. Čia dalyvavo VDA Kauno fakulteto atstovai – Edmundas Jackus, Tomas Kuleša, Laura Šerytė, Aurimas Švedas, Vaida Almonaitytė-Navickienė bei Valentina Grinevičienė, kurie bandė kartu surasti atsakymą, kur gi slypi kūrybinės grupės „MIR“ tarptautinės sėkmės paslaptis? Ar gebėjime dirbti komandoje, pagarboje kito grupės nario požiūriui ir jo patirčiai? Iš kur ir kaip kiekvienas grupės narys semiasi įkvėpimo bei idėjų savo kūrybai? Kaip ieškoma geriausio sprendimo realizuojant sumanymą?

  Susitikimo metu buvo aptarta, kokie yra architektūrinių vizualizacijų kūrimo etapai bei koks svarbus yra eskizavimas ir piešimas pradiniame vizualizacijų etape.


  „MIR“ studija yra įsikūrusi Bergeno dokų rajone, uždaroje teritorijoje, į kurią patenkama tik su specialiais leidimais, o judant teritorija dėvimos įspėjamosios spalvos liemenės. Čia gyvenimas virte verda: nuolat dūzgia uosto kranai, įplaukia ir išplaukia laivai. Studijoje kelios erdvės: kompiuterinės darbo vietos, aktyvaus poilsio vieta, fotostudija, vizualizacijų peržiūrų kambarys bei diskusijų. Studijoje yra ir virtuvė bei kūrybinis daržovių šiltnamis. „MIR“ studija VDA Kauno fakulteto atstovams priminė jaukius namus, kuriuose nėra įtampos, kuriuose maloniai bendraujama, kiekvienas yra labai laukiamas ir svetingai priimamas, o tai veikiausiai ir yra esminis kūrybiškos būsenos pagrindas.


  Ankstesnis „MIR“ ir VDA KF bendradarbiavimas:

  http://www.vda.lt/lt/kauno-fakultetas/naujienos/startuoja-projektas-kurybine-platforma-lietuva-mir

  http://www.vda.lt/lt/kauno-fakultetas/naujienos/kauno-fakultete-sveciavosi-visame-pasaulyje-garsus-vizualizaciju-meistrai-mir