• Naujienlaiškis
 • Nusikelti į praeitį

  Spalio 5 dieną A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje buvo atidaryta antroji festivalio „Vitrum Balticum 2017. Pinklės!” paroda skirta stiklo raidos istorijai.

  Pramoninio ir studijinio stiklo dizaino istorine kolekcija siekiama ne tik atskleisti šiuolaikines stiklo tendencijas, tačiau priminti ir praeitį bei istoriją. čia rodomi stiklo pavyzdžiai (servizai, vazos, dekoratyviniai akcentai) yra susieti su stiklo meno plėtote Kaune: stiklo darbai įgyvendinti Kauno „Aleksoto“ stiklo fabrike, juos kūrė Kauno St. Žuko taikomosios dailės technikumo (dabar - Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakultetas) mokiniai ir Vilniaus dailės instituto (dabar - Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas) stiklo specialybės studentai.

  Ekspoziciją papildantys baldai iš Dainiaus Lanausko kolekcijos nukels į XX a. aštuntąjį - devintąjį dešimtmečius. Aptariamąjį periodą užsienyje galima vadinti masinio pramoninio dizaino įsitvirtinimo etapu, nes tuo metu ypač reikšminga tapo pramonės dizainerių, suformavusių ir išplėtojusių įvairių šalių fabrikų stiklo gaminių įvaizdį, veikla. Parodos kuratorės: kuratorės Valda Verikaitė, Raimonda Kogelytė.

  Paroda veiks iki lapkričio 3 dienos.


  Taip pat kviečiame dalyvauti parodoje vyksiančiose ekskursijose ir edukacijose.

  Ekskursijos parodoje „Prieš vakar. Išnarplioti“:

  Spalio 19 d. 18 val.  Ekskursija su Emilija Strazdiene;
  Spalio 26 d. 18 val.  Ekskursija su Dainiumi Lanausku;
  Lapkričio 02 d. 18 val.  Ekskursija su Raimonda Kogelyte.

  Edukacinė programa parodoje „Prieš vakar. Išnarplioti“:

  Spalio 11 d. (trečiadienį) 15 val.;
  Spalio 22 d. (sekmadienį) 14 val.;
  Spalio 24 d. (antradienį) 15 val.