• Naujienlaiškis
 • Lapkričio 3 d. 17 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių galerijoje (Kęstučio g. 3, Telšiai) vyks projekto „INTIMUS“ parodos atidarymas, kurioje bus pristatomi menininkų Jono Arčikausko ir Rimvydo Mulevičiaus darbai.


  Projektas „Intimus“

  Išvertus iš lotynų kalbos „intimus“ – giliausiai, seniausiai veikiantis slapčiausias ir ištikimiausias draugas. Šis žodis atspindi mūsų požiūrį į draugystę, sielos bendrybę. Tai ne paros draugystė, o ilgus metus lyg senas vynas brandinta, ilgai išlaikyta bičiulystė.

  Parodos tikslas ir jos kūrimo intencijos daugiareikšmės. Oficialiai tai yra jubiliejinė kūrybos ataskaita ir himnas draugystei. Mums tai vidinės ramybės stoka, dvasinis alkis, noras išreikšti intymumą ir meilę savo draugams. Mes dažnai atsiribojame nuo poreikio atskleisti savo jausmus artimiesiems, bet juk žmogaus bendravimas – didžiausia vertybė. Tik praradus bičiulis suprantame kokia netektis ištiko.


  Apie menininkus:

  Jonas Arčikauskas

  Gimė 1957 metais Marijampolėje. 1972 – 1976 m. studijavo Kauno St. Žuko dailės technikume, o 1980 – 1985 metais Vilniaus dailės akademijos (VDA) Keramikos katedroje.

  Menininkas dėstė VDA bei Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje.

  Šiuo metu J. Arčikauskas dirba keramikos ir scenografijos srityse, yra „Auksinio kryžiaus“ (aukščiausias Lietuvos teatro apdovanojimas scenografijos kategorijoje) laureatas.

  Jis nuolat dalyvauja tarptautiniuose keramikos simpoziumuose bei tarptautinėse scenografijos ir teatro architektūros kvadrienalėse.

  Gyvena ir kuria Vilniuje.

   

  Rimvydas Mulevičius

  Gimė 1957 metais Vilniuje. 1980 – 1986 m. mokėsi Vilniaus dailės institute (dabartinėje Vilniaus dailės akademijoje) Tapybos katedros vitražo studijoje.

  Baigęs studijas buvo paskirtas į VDA Kauno fakultetą dėstyti piešimą. Šiuo metu yra piešimo studijos vadovas, kuris pats dėsto piešimą, anatomiją, akvarelę ir vitražo pagrindus.

  Nuo 2011 metų suteiktas profesoriaus pedagoginis laipsnis.

  R. Mulevičius dirba vitražo, piešimo, grafikos, akvarelės ir tapybos srityse, o taip pat yra sukūręs nemažai vitražų Lietuvoje ir užsienyje.

  Menininkas organizuoja daug personalinio piešimo, grafikos, akvarelės ir tapybos parodų.

  Gyvena ir kuria Kaune.


  Lapkričio 17 d. 18 val. ši paroda bus atidaroma Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 3, Klaipėda)