• Naujienlaiškis
 • VDA Kauno fakultetas įgyvendina projektą „NewIDeA 2017“. Šiemet jau penktąjį kartą Nidoje inicijuojamos tarptautinės dizaino kūrybinės dirbtuvės jaunimui.

  Projektu siekiama sustiprinti jaunimo įsitvirtinimo galimybes kultūros ir kūrybinių industrijų darbo rinkoje ir padėti jiems spręsti tas įsidarbinimo problemas, su kuriomis jie susiduria visoje Europos Sąjungoje. Dėl šios priežasties kūrybinių dirbtuvių metu stengiamasi sudaryti sąlygas, kuriose  jaunieji menininkai naudodamiesi inovatyvia italų mentorių siūloma metodika, sukurtų ir įgyvendintų tikrus verslininkų užsakymus, išmoktų tinkamai reprezentuoti savo kūrybą užsakovams ir sugebėtų „parduoti" savo kūrybą.

  Pasibaigus šių metų dizaino dirbtuvėms bus atrenkami geriausi 5-erių metų kūrybiniai darbai, rengiama paroda ir kviečiami šių darbų autoriai, verslo atstovai bei rengiamas kūrybinių darbų katalogas. 2018 m. paroda ir katalogas bus pristatomi partnerių šalyse: Italijoje ir Lenkijoje bei kitose šalyse.

  Derinant tarptautinio bendradarbiavimo veiklas kovo mėnesį organizuoti projekto dalyvių vizitai į partnerių organizacijas. VDA Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis, prodekanė Kristina Daubarytė ir projektų koordinatorė dr. Ingrida Veliutė lankėsi Lenkijoje, Gdansko menų akademijoje, kur bendradarbiavimo galimybės aptartos su Architektūros ir dizaino fakulteto dekanu prof. habil. dr. Tadeusz Pietrzkiewicz ir kitais fakulteto darbuotojais, kartu sudalyvauta atvirų durų dienos renginiuose.

  Kito vizito metu į Laisvąjį Bozeno universitetą Italijoje, prodekanė Kristina Daubarytė ir projektų koordinatorė dr. Ingrida Veliutė susitiko su Dizaino ir meno fakulteto dekanu Stephan Schmidt Wulffen, kur taip pat aptartos būsimos kūrybinių dirbtuvių veiklos, pakviesti lektoriai ir pasirašyta ilgalaikio bendradarbiavimo sutartis.

  Kaip pirmoji aktyvi projekto „NewIDeA 2017“ veikla Lietuvoje gegužės 11 d. 16 val. VDA Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedroje (Muitinės g. 4, Kaunas 410 kab.) organizuojama kasmetinė MVM popietė, kurioje bus diskutuojama apie meno, verslo ir mokslo bendradarbiavimo galimybes. Į šią popietę Kauno senamiestyje kviečiami visi dinamiški ir iniciatyvūs verslo, gamybos ir prekybos įmonių atstovai, kur planuojama konstruktyviai pasikalbėti apie VDA Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedros siūlomas abipusiai naudingo meno, verslo ir mokslo bendradarbiavimo galimybes.

  Daugiau informacijos ir registracija į renginį:
  Andrejus Repovas
  andrejus.repovas@vda.lt
  Tel. 8 671 053 25